Фото: t.me/Denys_Smyhal
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.
"Ключовий елемент безпеки – енергетика. Напередодні зими провели величезний обсяг відновлювальних робіт. І це допомагає зберігати енергетичну стійкість під час масованих ворожих атак і під час негоди", – йдеться в заяві.
За словами прем'єра, останні обстріли не завдали істотної шкоди українській енергетичній системі. Ситуація контрольована, є запас міцності, планові відключення не передбачаються. Але у зв'язку з низькими температурами споживання електроенергії зараз стрімко зростає.
"Сьогодні станом на ранок воно на 6% перевищило вчорашні показники. Додаткові навантаження збільшують ризик аварій. Тому потребуємо солідарної економії з боку всіх українців", – заявив Шмигаль.
На час холодів енергетики закликають громадян зменшити споживання за рахунок відключення потужних електроприладів, а бізнес – за рахунок знеструмлення вивісок, банерів, вітрин.
Це дасть змогу заощадити до 200-400 МВт, що дорівнює кільком блокам теплогенерації. Очільник уряду додав, що це критично необхідно нашій енергосистемі, зараз діє цілодобовий штаб із ліквідації наслідків негоди, а служби працюють у режимі 24/7.
"Ремонтні бригади максимально швидко загоюють населені пункти, де зникла електроенергія через вітер, мороз та обледеніння. Дякую їм за цю непросту роботу", – додав він.
Шмигаль додав, що в енергетичній сфері Україна постійно відчуває надійну підтримку партнерів. Завдяки допомозі USAID на Хмельниччині встановлено першу когенераційну установку, що живить критичну, соціальну інфраструктуру та житло. У грудні уряд спростив процедуру розміщення таких установок.
Ще п'ять газових турбін Україна незабаром отримає від Японії. Вони додадуть у нашу енергосистему до 200 МВт електроенергії. Таким чином країна рухається до децентралізованої генерації, яка менш вразлива до атак російських терористів.
"Віримо в міцність української енергетики, але при цьому готуємося до всіх можливих сценаріїв розвитку подій. Тому вже зараз працюють майже 12,6 тисяч "пунктів незламності", – сказав він.
Також за потреби буде розгорнуто ще 700. Як і минулої зими, українці гарантовано матимуть там тепло, світло, зв'язок та доступ до інтернету.
Спеціальний представник США з питань України та Росії Кіт Келлог відвідає Україну 20 лютого. Про це Суспільному повідомили джерела… Читати більше
У місті Південне Одеської області внаслідок російського ракетного удару увечері у середу, 5 лютого, пошкоджена… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення нових санкцій. Ці обмеження спрямовані проти низки… Читати більше
У Харкові на честь спецпідрозділу ГУ Міноборони Kraken перейменували одну з вулиць у середмісті. Відповідне рішення… Читати більше
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, які вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців,… Читати більше
У Кривому Розі відкрили перший в області модульний центр “Я – Ветеран”, в якому комплексно… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.