Про винахід Сергія розповідає Рубрика, посилаючись на dev.ua.
У чому проблема?
Російські ракети продовжують тероризувати Україну. Під час нещодавнього ракетного обстрілу 2 січня, росія випустила рекордну кількість ракет і безпілотників по населених пунктах. Такі випадки спонукають українських винахідників до розробок, які допоможуть врятувати людей від уламків і завалів.
Так, винахідник Сергій Захарін спроєктував модульну конструкцію «Капсула життя», яка призначена врятувати від наслідків ракетних обстрілів. Сергій наразі живе та працює в Києві. Він досить відомий у своїй сфері розробник і безпосередній виробник деревопереробного обладнання та має патенти на свої вироби, хоч і не отримав вищої освіти.
Перша ідея зробити укриття, де можна буде сховатися від будь-яких зовнішніх чинників, виникла в Сергія у 2015 році. До задуму винахідник повернувся в липні минулого року. Таким чином він створив «Капсулу життя».
«Я думав про те, як у сьогоднішніх реаліях людина може вберегти себе під час ракетних обстрілів, не виходячи з власного дому, як цю конструкцію доставити власне у квартиру багатоповерхового будинку», — розповів він.
Яке рішення?
Укриття "Капсула життя" — збірна сталева конструкція, розроблена для квартир багатоповерхівок, приватних будинків, офісних будівель та приміщень, де немає можливості встановити монолітну конструкцію.
Поки що є два варіанти укриття: для трьох та шести осіб. Ширина в обох конструкціях майже однакова, місце збільшується внаслідок додаткової довжини, яка може бути будь-якою.
Габаритні розміри капсули:
Як це працює?
Зазначається, що "Капсула життя" має витримати 99% уламків та дрібних осколків (до 5 мм) у результаті падіння або розриву будь-яких боєприпасів, проте вона не розрахована на пряме влучання. Укриття збирається зі сталевих елементів, які зʼєднуються між собою болтами. Монтується укриття в приміщенні поруч зі стінами та кріпиться до несної.
За розрахунками Сергія, капсула має вогнетривкість до 30 хвилин. Тому він радить розміщувати всередині вогнегасник, респіратори та кисневі балончики. Конструкція має аварійні люки з трьох сторін, якими можна скористатись, якщо двері виявляться заблокованими. Крім того, з кожної сторони капсули є зачепи, за допомогою яких її можна буде підняти краном чи вантажівкою.
Поки що є два варіанти укриття: для трьох і шести осіб. Ширина в обох конструкціях майже однакова, місце збільшується завдяки додатковій довжині, яка може бути будь-якою.
Капсула не пропускає мобільний звʼязок. Але має аварійні люки з трьох сторін, якими можна скористатись, якщо двері виявляться заблокованими. Ззовні Сергій планує встановити звукову чи світлову сигналізацію на випадок, якщо обвалиться будинок разом із капсулою.
"Капсулу життя" розробник тестував двічі. Перший раз на конструкцію було скинуто бетонну плиту вагою у 1100 кг з висоти 9,3 м. У момент падіння Сергій знаходився всередині.
Ціль другого випробування — показати, що конструкція настільки міцна, що у випадку, якщо складеться будинок, а капсула буде на першому поверсі, вона витримає на собі всю вагу уламків. В результаті укриття витримало 43 тонни. Конструкція просіла лише на 15 міліметрів, а коли плити зняли — вона вирівнялась до свого початкового стану.
Собівартість "Капсули життя" — 53 000 грн. Майже всі витрати це вартість матеріалу. Конструкцію чоловік продає за 70 000 грн. З отриманих коштів він платить податок у 5%.
Нещодавно Сергій вже виготовив та встановив одну капсулу на замовлення родини, яка живе у приватному будинку поблизу Боярки. Їх дім з піноблоків, тобто дуже вразливий до вибухових хвиль та інших ушкоджень.
Я порівнюю цю капсулу з ременем безпеки в машині. Тобто, може, на 100% і не врятує, але точно збільшить шанси на виживання, — зазначив замовник.
Зараз у Сергія в розробці бар'єр для укриття, який має витримати постріл калібру 7,62. Найближчим часом планується його випробування.
Російські війська атакували Запоріжжя ввечері 10 січня. Поранення отримали двоє людей. Про це повідомляє Рубрика,… Читати більше
Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua — на… Читати більше
Напередодні різдвяних свят у мешканки модульного містечка пані Ірини Шелест з Краматорська виникла ідея створити… Читати більше
В Одеській області до Національного природного парку «Тузлівські лимани» прилетіли обмазані мазутом птахи. Про це… Читати більше
На порталі «Дія» відновлено автоматичну послугу з реєстрації фізичних осіб-підприємців (ФОП). Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з… Читати більше
У 2025 році відзначається десята річниця започаткування операції UNIFIER — програми військового вишколу Збройних сил Канади для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.