Найменша сова України мешкає у Чорнобильському заповіднику

У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику мешкає сичик-горобець, якого вважають найменшою совою фауни України з вагою всього 50-77 грамів.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук заповідника.

Як розповіли природоохоронці, мініатюрні розміри не заважають птаху успішно полювати на дрібних гризунів і не менш дрібних птахів.

Повідомляють, що ще на початку XXI ст. у зоні відчуження сичика не зустрічали. Уперше це сталося у Луб'янському лісництві влітку 2009 р. На той час було відомо лише 5 місць перебування птахів.

На сьогодні ж у Чорнобильському заповіднику відомо 27 місць перебування сичика-горобця. Чисельність птахів на території може сягати щонайменше 70-80 пар.

Фото: Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

Зазвичай птах оселяється в стиглих листяних та мішаних лісах біля галявин, перелогів та луків. Сичик є осілим, але в зимовий час деякі дорослі й більша частина молодих птахів відкочовують на південь.

На відміну від багатьох видів сов, полює сичик зранку до вечірніх сутінок. Харчується дрібними тваринами:

  • мишеподібними гризунами,
  • дрібними птахами.

"Якщо сичик виявляє себе вдень голосом чи візуально, його починають переслідувати зграї пташок, які голосно кричать. Тому ця сова полює із засідок, передчасно ховаючись від стороннього ока", наголошують у заповіднику.

Фото: Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

Природоохоронці зауважили, що гніздується пернатий в дуплах дятлів. Під таким дуплом можна знаходити залишки здобичі, які самиця викидає, чистячи гніздо.

Перед зимівлею сичики в окремих дуплах заготовляють їжу – дрібних птахів та ссавців (миші, полівки, мідиці).

"Спокійний і самовпевнений характер сичика дозволяє фотографу близько підходити до птаха й робити чудові знімки", резюмували у заповіднику.

Нагадаємо, у Чорнобильській зоні помітили птаха із Середземноморського регіону, якому невластиво проживати в України. Мова йде про Мартина скельного, який став новим видом пернатого для заповідника.

Також ми розповідали, на території Чорнобильського заповідника, фотопастки зафіксували наявність рисі євразійської. Цей вид є рідкісним і зник у минулому столітті з території українського Полісся.

Свіжі дописи

  • Новини

Окупанти завдали удару по Україні балістикою та 103 БпЛА: сили ППО знищили 52 дрони, ще 44 – не досягли цілей

У ніч проти 22 грудня російські війська атакували Україну 103 ударними безпілотниками типу Shahed та інших… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

З рейок зійшли десятки вагонів з вугіллям: у Забайкальському краї рф зіткнулися два поїзди

У Забайкальському краї російської області зіткнулися вантажні поїзди, внаслідок чого з рейок зійшли десятки вагонів… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Наслідки влучання по 25-поверхівці у Броварах: рятувальники оприлюднили світлини

У Броварах Київської області надзвичайники ліквідували загоряння на даху 25-поверхового будинку, що сталося через падіння… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

МВФ оприлюднив негативний сценарій для України: війна може тривати довше

Міжнародний валютний фонд (МВФ) підготував оновлений негативний сценарій розвитку подій для України, який враховує можливість… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Генштаб: найбільше війська рф минулої доби штурмували позиції ЗСУ на Времівському та Курському напрямках

Минулої доби, 21 грудня, найактивніше ворог атакував Времівський напрямок: там Сили оборони відбили 47 штурмів. Також… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Після атаки безпілотників в Орловській області рф виникло загоряння на нафтобазі

У російській федерації у ніч на 22 грудня відбулася атака невідомих безпілотників на селище Стальний… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.