У Києві відкрився центр психологічної терапії з залученням собак: як працює це рішення
У столиці запрацював перший центр терапії за допомогою собак InNikos за підтримки благодійного фонду Royal Canin Foundation. Безкоштовні сесії проходять як у груповому, так і в індивідуальному форматах. Центр розташований за адресою вул. Прирічна, 27е.
Про це інформує Рубрика.
У чому проблема?
Багато українців на фоні війни відчувають постійну тривогу, стрес та потребують психологічної підтримки. Це ж стосується військових, ветеранів та цивільних осіб, які попали під обстріли чи пережили окупацію.
Тож психологічна підтримка для українців сьогодні як ніколи на часі.
Яке рішення?
Каністерапія — відносно новий для України напрямок психосоціальної та фізіореабілітаційної терапії, який передбачає взаємодію зі спеціально підготовленими для такої роботи собаками.
Систематична взаємодія зі спеціально навченими собаками не лише підвищує рівень серотоніну та дофаміну, але й сприяє зниженню рівня кортизолу, гормону стресу, та стимулює вироблення ендорфінів — природних антидепресантів.
Крім того, каністерапія сприяє:
- боротьбі з нічними кошмарами,
- соціальній інтеграції,
- зменшенню рівня тривожності або проявів гніву,
- також зменшує симптоми ПТСР.
Як це працює?
Зокрема, столичний центр каністерапії InNikos та майбутні центри, що будуть відкриті в країні за програмою благодійного фонду Royal Canin Foundation, перш за все надаватимуть підтримку та допомогу військовим, їх родинам, а також малим та дорослим українцям, які постраждали від війни.
В центрі працюють кваліфіковані психологи та кінологи з щонайменше п'ятирічним досвідом, а собаки відповідають усім необхідним критеріям. Вони привітні до нових людей, спокійно реагують на галас та на незнайомі для них ситуації.
І хоча в Україні терапія за допомогою собак не регламентована на законодавчому рівні, тварини Центру отримують міжнародні сертифікати, такі як IAHAIO, PADA, ASB.
"Royal Canin Foundation підтримує проєкти, які популяризують важливу роль домашніх тварин у здоров'ї та добробуті людини. Відкриття столичного центру — лише початок реалізації нашого амбітного плану щодо відкриття закладів каністерапії в інших регіонах країни упродовж двох років, — говорить Вікторія Вознюк, директорка зі зв'язків з громадськістю ТОВ "Рояль Канін Україна". — У світовій практиці каністерапія давно зарекомендувала себе як ефективний додатковий метод у комплексній терапії та демонструє дійсно вражаючі результати. Сьогодні, маючи світовий досвід, ми в Україні використовуємо цю методу аби допомогти нашим співгромадянам, героям та їхнім родинам".
Деталі та запис на консультацію на офіційному сайті Центрів Каністерапії за посиланням.
Нагадаємо, раніше у Нацгвардії розповіли як впливає каністерапія на лікування військових.
Також "Рубрика" дізналася, як у Запоріжжі ветеранам та їхнім сім'ям допомагають сертифіковані собаки-терапевти Аш, Берта, Мотіко та Лінда. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Каністерапія та реабілітація військових: як це працює?".
Окрім того, ми повідомляли, що собаки-каністерапевти Черкаського обласного клубу службового собаківництва для дітей з інвалідністю влаштували свято.