На Львівщині на даху лікарні встановили сонячну електростанцію: для чого це рішення
На будівлі поліклінічного та терапевтичного відділень центральної міської лікарні Борислава встановили дахову гібридну сонячну електростанцію з загальною потужністю сонячних панелей у 30 кВт та запасом акумуляторного модуля у 40 кВт.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Бориславську міську раду.
У чому проблема?
Ідея будівництва СЕС з'явилася пів року тому під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Засідання було виїзним, проводилось у Бориславі.
Оскільки в час війни особливо актуальним залишається забезпечення альтернативного джерела електроенергії, голова Комітету Андрій Герус висловив пропозицію щодо підтримки «Укрнафтою» соціального проєкту в місті нафтовиків – спорудження для міської лікарні сонячної електростанції.
«Укрнафта» підтримала цю пропозицію та як результат профінансувала кошти в розмірі 1 млн грн для встановлення сонячних панелей на даху міської лікарні. Ще частину – 835 446,00 грн, було дофінансовано з міського бюджету.
Яке рішення?
Встановленню панелей на даху медичного закладу передував ремонт перекриття будівлі. Воно було у вкрай незадовільному стані: в дощову погоду покрівля протікала, і це призводило до руйнування внутрішніх приміщень. Тож було прийнято рішення спочатку перекрити дах, а після цього розпочинати монтаж сонячних панелей. Загалом євро-руберойдом перекрили дах площею понад 750 квадратних метрів та відремонтували парапети. Ці роботи провели за кошти міського бюджету.
Як це працює?
Міський голова Ігор Яворський розповів, що у звичайному режимі роботи електростанція буде використовувати сонячну енергію для ефективного живлення систем. Вона є автономною і може бути резервним джерелом електропостачання під час відсутності напруги в мережі, забезпечуючи безперебійну роботу установи. Звичайно, що це не той об'єм електроенергії, який потрібен для повного забезпечення автономної роботи корпусу лікарні, але відіграє значну роль в економії на енергоносії.
Варто зазначити, що ця сонячна електростанція здатна згенерувати до 25 000 кВт електричної енергії в рік, що дасть можливість економити до 35% електричної енергії необхідної для функціонування будівлі.
Система СЕС складається з 52 модулей потужністю 540 Вт кожного, інвертора, блоку управління, 8 акумуляторів ємкістю по 5кВт кожного та системи захисту.