У чому проблема?
Сьогодні у світі досить гостро стоять проблеми забруднення довкілля від транспортної інфраструктури. Це безпосередньо вплив автомобільного, залізничного, авіаційного та водного транспорту.
Окрім того не менш негативний антропогенний вплив на навколишнє середовище відбувається й під час проектування, будівництва та експлуатації лінійних транспортних об'єктів, зокрема трамваїв.
Адже, щоб запуск такого виду транспорту вимагає нагромадження електроопор та ліній електропередач.
Яке рішення?
Тому, враховуючи підхід до збереження природи, у Саудівській Аравії побудують трамвайну колію крізь оазу Аль-Ула, яка стане найдовшою у світі трамвайною лінією без контактної мережі.
"Цей проєкт унікальний, оскільки поєднує в собі екологічність та занурення в навколишнє середовище в історичному регіоні. Це набагато більше, ніж просто трамвай, і для нас велика честь бути обраними Королівською комісією Ал-Ула", зазначив керуючий директор Alstom у Саудівській Аравії Мохамед Халіл.
Цей проект включає багато ключових елементів "Бачення 2030", у тому числі увагу Саудівської Аравії до охорони навколишнього середовища.
"Ми з нетерпінням чекаємо можливості представити його світові", підкреслив очільник компанії.
Як це працює?
Трамвайну колію побудують завдовжки 22,4 кілометра.
Вона буде налічувати 17 зупинок, сполучаючи аеропорт Аль-Ули з п'ятьма історичними локаціями, зокрема:
Маршрутом курсуватимуть акумуляторні трамваї Citadis B, які виготовляють на заводі в Ла-Рошелі у Франції. Французький виробник Alstom підписав контракт на виготовлення 20 трамваїв вартістю понад 500 мільйонів євро.
Відкриття заплановане на другу половину 2027 року.
Варто зазначити, що підприємство також відповідатиме за:
Окрім того Alstom поставить обладнання для електропостачання, сигналізації, зв'язку та депо, а також забезпечить повне технічне обслуговування трамваїв протягом 10 років, використовуючи HealthHub.
До того ж, компанія буде використовувати виїзну майстерню для всіх типів капітального ремонту, щоб:
Зауважимо, що Alstom спиратиметься на свій міжнародний досвід будівництва трамвайних колій в Дубаї та Катарі, а також автоматизованого пасажирського транспорту у міжнародному аеропорту імені короля Абдул-Азіза в Джидді та метро Ер-Ріяда.
Нагадаємо, що у Канаді запустили перший експериментальний потяг у північній Америці, який працює на водневому двигуні.
Окрім того, заходи щодо переходу на електромобілі зміщують акцент з розвитку громадського транспорту, який міг би стати екологічною альтернативою приватним автомобілям. Громадський транспорт виділяє менше парникових газів, ніж приватні електричні та паливні автомобілі.
У ніч на 2 листопада російські загарбники знову атакували Київ ударними безпілотниками. Унаслідок влучання уламків БпЛА виникла… Читати більше
Північнокорейські військові, які будуть воювати проти України, матимуть проблеми із сумісністю з російськими військами та… Читати більше
Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністр юстиції України Ольга Стефанішина під час… Читати більше
1 листопада у застосунку Міністерства оборони України "Резерв+" через бета-тест з отримання відстрочок від мобілізації стався… Читати більше
Армія рф ввечері вдарила безпілотником Shahed по 9-поверховому будинку в Сумах. Попередньо, відомо про 5… Читати більше
Російські окупанти у жовтні зазнали найбільших втрат у бойових броньованих машинах від початку широкомасштабного вторгнення… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.