Утилізація ялинок. Фото: Єлісавета Сілаєва
Як інформує Рубрика, про це Суспільному розповіла керівниця відділу організації роздільного збору харчових відходів ЛКП "Зелене місто" Наталя Сеник.
У чому проблема?
Напередодні зимових свят українці все частіше чують про важливість маркування на ялинках і заклики про відмову від такого живого новорічного атрибуту.
І хоча останніми роками все більш популярними стають штучні або ж висаджені в горщики деревця, які згодом можна пересадити у ґрунт з квартири до парку чи скверу, живі ялинки все одно продають і купують найбільше.
Традиційно, після Водохреща українці починають прощатись з новорічними святами, викидаючи один із символів цих свят – ялинку – на смітник. І гори викинутих ялинок перетворюються на проблему комунальників.
Яке рішення?
Як це працює?
За словами керівника відділу управління з питань поводження з відходами Романа Яциковича, у місті буде вісім таких локацій.
"Ми розпочинаємо швидше. Тепер закінчується різдвяний цикл свят, тож ми розпочинаємо збір ялинок. Будуть відповідні локації, де мешканці зможуть викинути живу ялинку, залишити і після цього вона поїде на переробку, компостувальну станцію. Ялинка – це зелені відходи, великогабаритні, які не можна кидати до сміттєвоза", — каже Роман Яцикович.
Залишати хвойні дерева можна біля контейнерів 8 і 13 січня за такими адресами:
Дерева можна самостійно привезти на станцію компостування, що на вулиці Пластовій, 13.
"Режим роботи станції компостування — з понеділка по четвер станція працює з 8 до 5 години. В п'ятницю компостувальна станція працює з 8 до 4 години. Привозити їх без додаткового упакувального матеріалу, тобто без кульків, без шнурків, без різноманітних дротів, якими ми скріпляємо ялинку", — каже Наталія Сеник.
Провідна технологиня ЛКП "Зелене Місто" Мирослава Білокур каже, що процес компостування триває три місяці.
"Усе гілля, яке до нас надходить, обов'язково передроблюється на щипу, а саме щипа, чим менша є фракція, тим краще і швидше вона переробляється. Листя ми додаємо в борти, в сам процес переробки, в тому вигляді, в якому воно до нас і надходить", — розповіла Мирослава Білокур.
За словами Наталії Сеник, минулого року на утилізацію надійшло 29 тонн ялинок.
Також ялинки можна привезти:
Привозити ялинки можна з понеділка по п'ятницю, з 9.00 до 16.00.
Нагадаємо, після новорічних свят у Києві також почнуть працювати пункти, кількість яких цьогоріч зросла, що прийматимуть новорічні ялинки для екологічного перероблення.
Тож здати ялинки можна буде за такими адресами:
Також із картою пунктів прийому новорічних дерев можна ознайомитися на сайті комунального об'єднання. В пункти, навпроти яких не вказаний графік роботи, можна здати дерева в будь-який час, окрім комендантської години.
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Королівства Бельгія Бартом де Вевером і… Читати більше
Польща збільшить кількість інтернет-терміналів Starlink, що діють в Україні, для забезпечення стабільного зв'язку на фронті… Читати більше
Міністр оборони України Рустем Умєров у форматі відеозв’язку взяв участь у засіданні, яке об’єднало представників… Читати більше
25 лютого Уряд України, Група Світового банку, Європейська Комісія та Організація Об'єднаних Націй презентували звіт… Читати більше
У межах заходів до третіх роковин повномасштабної війни РФ проти України Президент Володимир Зеленський і… Читати більше
Служба безпеки зібрала доказову базу на російського співака Ярослава Дронова, більш відомого під сценічним псевдонімом… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.