Як інформує Рубрика, про це Суспільному розповіла керівниця відділу організації роздільного збору харчових відходів ЛКП "Зелене місто" Наталя Сеник.
У чому проблема?
Напередодні зимових свят українці все частіше чують про важливість маркування на ялинках і заклики про відмову від такого живого новорічного атрибуту.
І хоча останніми роками все більш популярними стають штучні або ж висаджені в горщики деревця, які згодом можна пересадити у ґрунт з квартири до парку чи скверу, живі ялинки все одно продають і купують найбільше.
Традиційно, після Водохреща українці починають прощатись з новорічними святами, викидаючи один із символів цих свят – ялинку – на смітник. І гори викинутих ялинок перетворюються на проблему комунальників.
Яке рішення?
Як це працює?
За словами керівника відділу управління з питань поводження з відходами Романа Яциковича, у місті буде вісім таких локацій.
"Ми розпочинаємо швидше. Тепер закінчується різдвяний цикл свят, тож ми розпочинаємо збір ялинок. Будуть відповідні локації, де мешканці зможуть викинути живу ялинку, залишити і після цього вона поїде на переробку, компостувальну станцію. Ялинка – це зелені відходи, великогабаритні, які не можна кидати до сміттєвоза", — каже Роман Яцикович.
Залишати хвойні дерева можна біля контейнерів 8 і 13 січня за такими адресами:
Дерева можна самостійно привезти на станцію компостування, що на вулиці Пластовій, 13.
"Режим роботи станції компостування — з понеділка по четвер станція працює з 8 до 5 години. В п'ятницю компостувальна станція працює з 8 до 4 години. Привозити їх без додаткового упакувального матеріалу, тобто без кульків, без шнурків, без різноманітних дротів, якими ми скріпляємо ялинку", — каже Наталія Сеник.
Провідна технологиня ЛКП "Зелене Місто" Мирослава Білокур каже, що процес компостування триває три місяці.
"Усе гілля, яке до нас надходить, обов'язково передроблюється на щипу, а саме щипа, чим менша є фракція, тим краще і швидше вона переробляється. Листя ми додаємо в борти, в сам процес переробки, в тому вигляді, в якому воно до нас і надходить", — розповіла Мирослава Білокур.
За словами Наталії Сеник, минулого року на утилізацію надійшло 29 тонн ялинок.
Також ялинки можна привезти:
Привозити ялинки можна з понеділка по п'ятницю, з 9.00 до 16.00.
Нагадаємо, після новорічних свят у Києві також почнуть працювати пункти, кількість яких цьогоріч зросла, що прийматимуть новорічні ялинки для екологічного перероблення.
Тож здати ялинки можна буде за такими адресами:
Також із картою пунктів прийому новорічних дерев можна ознайомитися на сайті комунального об'єднання. В пункти, навпроти яких не вказаний графік роботи, можна здати дерева в будь-який час, окрім комендантської години.
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.