Шмигаль зустрівся з Йоко Камікавою: говорили про залучення японських компаній до відбудови України
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зустрівся з міністром закордонних справ Японії Йоко Камікавою. Під час зустрічі вони обговорили низку питань співпраці між країнами.
Про це він повідомив у Телеграмі, пише Рубрика.
"На порядку денному: підтримка Формули миру Президента України, реалізація реформ, співпраця у сфері інфраструктури, цифровій та атомній галузях, підготовка до Конференції відновлення в Токіо. Продовжуємо зміцнювати торговельні відносини та зв'язки між українським і японським бізнесами", – написав Шмигаль.
Він зазначив, що Україна зацікавлена у розміщенні в Україні виробництв провідних японських компаній.
"Розраховуємо, що на Конференції відновлення в Токіо наступного місяця матимемо практичні результати", – додав Прем'єр-міністр.
Японія планує передати Україні технології з виробництва біопалива: для чого це рішення
Своєю чергою, Камікава підтвердила, що японська сторона готує для підписання низку важливих документів.
Спільним завданням України та Японії є залучення якомога більшого числа приватних японських компаній до відбудови України.
Крім того, Шмигаль подякував Японії за всебічну підтримку, а також за вагому гуманітарну та фінансову допомогу.
Зокрема, за рішення Японії виділити 1 мільярд доларів на забезпечення гуманітарних проєктів і відбудову з готовністю збільшити цю суму до 4,5 млрд доларів через механізми міжнародних інституцій.
Шмигаль також відзначив зусилля японської сторони у забезпеченні участі Президента України Володимира Зеленського у саміті G7 у Хіросімі.
Нагадаємо, що 7 січня до України завітала міністр закордонних справ Японії Йоко Камікава, яка планує провести зустрічі в Києві, зокрема з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.
Під час візиту Камікава з Кулебою обговорила Формулу миру й підготовку до конференції у Токіо.
Окрім того, вона анонсувала, що Японія планує виділити на допомогу Україні 37 млн доларів, які направлять на закупівлю систем для виявлення дронів.
Глава МЗС Японії також проведе консультації з партнерами з української сторони щодо розширення співпраці між двома країнами.
До того ж міністерка візьме участь "у відвертій дискусії з українськими партнерами щодо зусиль, спрямованих на досягнення справедливого і тривалого миру, яким українська сторона надає великого значення, а також щодо потенціалу Японії щодо конкретного внеску в цей процес".