Про це повідомляє чернівецьке видання molbuk.ua, пише Рубрика.
У чому проблема?
Станом на початок великої війни, за даними Державної служби надзвичайних ситуацій України, в Україні стояли на обліку трохи понад 21 тисячу захисних споруд цивільного захисту, з яких 74% оцінили як готові та обмежено готові до використання за призначенням, 26% — як не готові взагалі.
Ця проблема була й залишається актуальною як для великих міст, так і для невеликих громад.
Як відомом, найбезпечнішим місцем є бомбосховище, проте сьогодні в Україні немає шкіл із такими спорудами, пояснює підполковник служби цивільного захисту Андрій Савчук на вебінарі проєкту DECIDE.
З його слів, деякі школи могли ще при будівництві бути обладнані протирадіаційними укриттями та сховищами, зокрема в тих регіонах, де поблизу є атомні станції чи хімічні підприємства.
Проте таких небагато. Найчастіше мова йде про простіші укриття або споруди подвійного призначення.
Окрім того зазначимо, що з 1 листопада 2023 року набувають чинності нові будівельні норми, для будівництва захисних споруд цивільного захисту.
Яке рішення?
На Буковині в селі Годилів у місцевій школі відкрили протирадіаційне укриття, зробивши капітальний ремонт та помістивши туди все необхідне для дітей.
Як це працює?
В укритті є все для того, щоб діти могли проводити час з користю та комфортом.
Усі приміщення та коридори достатньо просторі та освітлені, що дає дитині почуття безпеки та захисту.
Як розповів керівник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк, укриття доступне для маломобільних людей. Воно просторе і відповідає усім безпековим нормам.
У сховищі одночасно може перебувати 800 людей, додав він.
"Всі, хто проживають поруч можуть скористатися укриттям у разі загрози з боку Росії. Безпека навчального процесу та школярів – головне завдання для нас", наголосив Запаранюк.
Також новозбудоване укриття має інклюзивні елементи. На кшталт, два входи оснащені підйомниками для маломобільних груп населення.
У кімнатах для навчання розмістили нову техніку:
В укритті також є іграшки, настільні ігри та ліжка.
Місцева влада призначила відповідальну за укриття людину, яка живе поруч. У разі необхідності вона відкриває укриття в будь-який час доби, щоб охочі могли ним скористатися.
Нагадаємо, у Коротичах Харківської області зводять підземну школу з укриттям, яке має витримувати пряме влучання із зенітно-ракетного комплексу С–300.
Окрім того, у місті Узин Білоцерківського району Київської області розпочали зводити протирадіаційні укриття для двох навчальних закладів.
На базі медичної установи Міністерства внутрішніх справ у Києві запрацював новий реабілітаційний центр RECOVERY. Це… Читати більше
У ніч на 23 листопада російські загарбники запустили по Сумській області безпілотники: силам протиповітряної оборони… Читати більше
Підготовка до геноциду українського народу була складовою планів російської федерації ще до початку широкомасштабної агресії… Читати більше
Російська федерація здійснює активну військово-економічну співпрацю з Північною Кореєю, обмінюючи нафту, ракети та засоби протиповітряної… Читати більше
Енергетики успішно відновили одну з високовольтних ліній живлення Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), що була пошкоджена… Читати більше
Зранку, 23 листопада, фермери Підкарпатського воєводства Польщі вийшли на протест, заблокувавши національну дорогу №28, таким… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.