Як пише Рубрика, про це він розповів в ефірі телемарафону "Єдині новини".
"План, який ми узгодили, з боку України виконаний, і до нас на сьогодні питань немає. Питання в тому, що ще протестувальники вимагають від польського уряду", — сказав заступник міністра.
За його словами, неможливість скасування угоди про лібералізацію перевезень підтвердив і Європейський Союз, і польський уряд.
Як розповів Деркач, кількість двосторонніх перевезень, здійснених польськими перевізниками, знизилася на 5% порівняно періодом до повномасштабного вторгення.
"Тому їхні заклики, що українські перевізники повністю "вбили" польський ринок перевезень, не відповідають дійсності", — сказав посадовець.
Він також розповів, що Україна лише у листопаді 2023 року недоотримала майже 10 мільярдів гривень митних зборів через блокування кордону. При цьому Польща також зазнає збитків.
У грудні 2023 року Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно з новим керівництвом Міністерства інфраструктури Польщі узгодили план дій для розблокування спільного кордону.
Польські перевізники 6 листопада розпочали блокаду руху вантажівок поблизу трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: "Корчова — Краківець", "Гребенне — Рава-Руська", "Дорогуськ — Ягодин".
Серед основних вимог — повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Євросоюзом до 30 червня 2024 року.
23 листопада до акції приєднались польські аграрії у пункті пропуску "Шегині-Медика", висуваючи свої вимоги. Уряд Польщі домовився з фермерами про призупинення протесту в цьому місці на невизначений період.
Увечері 6 січня у Польщі відновили рух вантажівок дорогою до ПП "Медика — Шегині".
Ситуація на кордоні з Польщею
Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в етері телемаратону розповів, що зараз закритими залишаються 3 пункти пропуску на кордоні з Польщею — "Рава Руська-Гребенне", "Краківець-Корчова" і "Ягодин-Дорогуськ".
Загалом у чергах у бік України перебуває приблизно 1400 вантажівок — майже пропорційно по кожному напрямку.
Водночас найбільший пункт пропуску "Ягодин-Дорогуськ" за минулу добу пропустив лише 77 вантажівок, хоча зазвичай його можуть перетинати до 1400 транспортних засобів.
Що відомо про перекриття українсько-польського кордону
З 6 листопада польські перевізники розпочали страйк й заблокували низку КПП.
Польський уряд не може в односторонньому випадку вплинути на угоду між Україною та Європейським союзом щодо лібералізації вантажних перевезень, попри те, що це є однією з вимог протестувальників.
Своєю чергою українська сторона створила штаб допомоги водіям, заблокованим на кордоні. За кожним із трьох пунктів закріплено координатора, який перебуває на постійному зв'язку.
Державний бюджет України через страйк польських перевізників й блокування кордону втратив 9,3 мільярда гривень від недонадходження митних платежів.
Прем'єр Польщі Дональд Туск пообіцяв, що він намагатиметься переконати польських перевізників перестати блокувати пропуск вантажівок на кордоні з Україною.
Як повідомлялось, 16 грудня, на польсько-українському кордоні помер водій машини, яка стояла в черзі через страйк польських перевізників.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.