До України прибула з візитом глава МЗС Японії: що відомо
7 січня до України завітала міністр закордонних справ Японії Йоко Камікава, яка планує провести зустрічі в Києві, зокрема з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.
Про це повідомляють у МЗС Японії.
У відомстві заявили, що це – перший візит Камікави до України з моменту її вступу на посаду у вересні.
"Під час візиту міністр Камікава вкотре підтвердить українській стороні, що послідовна політика Японії щодо підтримки України залишається незмінною навіть в умовах нинішньої складної міжнародної ситуації.
Міністр Камікава також поінформує українську сторону про деталі відповідної допомоги та плани нашої держави", зазначили у повідомленні.
Окрім того, як підкреслили у МЗС Японії, Камікава безпосередньо повідомить українській стороні, що Японія "рішуче продемонструє свою відданість відновленню та реконструкції України в рамках тісного державно-приватного партнерства".
Саме тому 19 лютого зовнішньополітичне відомство східної країни організує Японсько-українську конференцію з питань сприяння економічній реконструкції за особистої участі прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Також під час візиту Камікава проведе консультації з партнерами з української сторони щодо розширення співпраці між двома країнами.
До того ж міністерка візьме участь "у відвертій дискусії з українськими партнерами щодо зусиль, спрямованих на досягнення справедливого і тривалого миру, яким українська сторона надає великого значення, а також щодо потенціалу Японії щодо конкретного внеску в цей процес".
Варто зазначити, що у рамках візиту Камікава візьме участь у церемонії передачі великогабаритного енергетичного обладнання для допомоги в підготовці до зими.
Очільниця японського відомства відвідає місце надання допомоги жінкам та дітям. Цим вона хоче підкреслити, що активна участь жінок як лідерів у відновленні та розбудові миру дозволить досягти більш стійкого миру.
"Під час усіх програм візиту міністр Камікава продемонструє рішучість Японії підтримувати міжнародний порядок, заснований на "верховенстві права", і неприйнятність односторонньої зміни статус-кво за допомогою сили, як у випадку агресії Росії проти України" – додають у повідомленні МЗС Японії.
Допомога від Японії
Як зазначають у Мінекеноміки, на сьогодні реалізована чи перебуває в стадії реалізації низка проєктів допомоги Україні, ініційовані або профінансовані Японією.
Так, раніше ДСНС було передано:
- 12 оперативних піротехнічних машин, закуплених ЮНІСЕФ за підтримки Уряду Японії,
- 30 вантажівок (в рамках реалізації "Проекту розвитку спроможностей у гуманітарному розмінуванні та знешкодженні вибухонебезпечних предметів").
Упродовж 2022 – 2023 років Представництвом ПРООН в Україні за підтримки Уряду Японії реалізовано проєкт міжнародної технічної допомоги в сфері гуманітарного розмінування, в рамках якого ДСНС отримала автомобілі для піротехнічних груп, обладнання, спорядження для саперів тощо.
Нагадаємо, що Японія планує виділити 160 млн євро для підтримки проєктів економічного відновлення України.
Також у жовтні Японія та Україна розпочали перший раунд переговорів про гарантії безпеки. В Офісі Президента сказали, що Японія стала четвертою державою після США, Великобританії та Канади, з якими Україна розпочала спільні переговори.
Окрім того, 7 грудня 2023 року прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда повідомив, що Японія готова надати додаткові кошти на підтримку України. Мова про 4,5 млрд доларів.