fbpx
Сьогодні
14:58 06 Січ 2024

У деяких містах України з кранів буде текти освячена вода: що відомо

Фото: тернопільська міська рада

6 січня, за новим календарем в день Водохреща, до помешкання жителів будуть подавати свячену воду через водопровідну мережу.

Про це повідомили водоканали низки міст.

Так, напередодні працівники "Київводоканалу" запросили священників на освячення водопровідних обʼєктів у столиці.Так, на водопровідних станціях Київводоканалу настоятель храмів Святого Благовірного князя Ярослава Мудрого (Мала Тепла Софія) та Першоверховних апостолів Петра і Павла протоієрей Петро Ландвитович здійснив чин великого водосвяття.
Водохреща

Фото: Київводоканал

"Тож вся вода, яка подаватиметься в місто в день Водохреща, буде освячена. Це особливо актуально для тих людей, які з різних причин не зможуть прийти до храму, щоб освятити воду", наголосили у повідомленні.

Водохреща

Фото: Київводоканал

Окрім того, освячена вода подається і до жителів Хмельницького.  "Хмельницькводоканал" підтримує традиції, і вже не один рік підряд запрошують священнослужителя Свято-Введенського храму Православної церкви України, митрофорного протоієрея Степана Миронюка освятити воду на водопровідних об'єктах водоканалу.

Також тернополяни матимуть освячену воду з кранів вже 13 рік поспіль.

"Уже впродовж багатьох років ми освячуємо воду на тернопільському водозаборі, щоб у кранах усіх жителів міста текла освячена вода на добро, благополуччя та Божу благодать", – відзначає в міськраді.

"Нехай свята вода дарує міцне здоров'я та наснагу, буде оберегом від лиха у ваших оселях. Змиє усі негаразди та турботи, очистить душу від сумнівів та зневіри, а тілу дарує життєдайну енергію. Хай Всевишній дарує нам таку бажану Перемогу", додав там.

Водохреща

Фото: тернопільська міська рада

Також святили воду на водозборі №1 "Полтававодоканалу". На території водозабору № 1, що розташований на Подолі, відбулася церемонія освячення питної води. 

Водохреща

Фото: Полтавщина

Водохреща

Фото: Полтавщина

Довідка

Православна церква України та Українська греко-католицька церква 1 вересня, з початком церковного новоліття, перейшли на новоюліанський календар. Тож тепер більшість церковних дат відзначаються на 13 днів раніше.

Водночас у ПЦУ підкреслили, що перехід церков на новий календар є добровільним, і те, що певні парафії і монастирі залишаються на старому стилі, не має бути приводом для суперечок.

Тому деякі українці ще відзначатимуть Різдво за юліанським календарем 7 січня. Цього календаря дотримуються Російська, Сербська, Грузинська та Єрусалимська православні церкви.

Після переходу на новий календар віряни будуть відзначати деякі свята за новоюліанським стилем в інші дати. Зокрема:

  • День святого Миколая будуть святкувати 6 грудня замість 19 грудня;
  • Різдво – 25 грудня замість 7 січня;
  • Собор Пресвятої Богородиці – 26 грудня замість 8 січня;
  • День преподобної Меланії (в народі Щедрий вечір, Маланки) – 31 грудня замість 13 січня;
  • Хрещення Господнє – 6 січня замість 19 січня;
  • Стрітення Господнє – 2 лютого замість 15 лютого.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: