Про це повідомила директорка музею Юлія Ваганова у своєму інтерв'ю Суспільне Культура.
"У Музеї Ханенків є прекрасна бібліотека. Ця бібліотека за традицією пострадянською була переважно закритою, хоча у 1920-х роках вона була відкритою.
І люди могли приходити й вільно користуватися нею…Ми б хотіли показати окремі частини цієї бібліотеки, зробити її частково публічною, розказати історію цієї бібліотеки", — зазначила директорка закладу.
За її словами, у колекції музейної книгозбірні є:
Усі ці книжки належали Варварі та Богдану Ханенкам.
Що відомо про музей Ханенків у Києві
Нагадаємо, що Музей Ханенків або Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвара Ханенків — чинний музей світового мистецтва в Україні, який презентує найзначніші колекції мистецтва Європи, Азії та Давнього світу в Україні.
Музей засновано в 1919 році відповідно до заповіту колекціонера Богдана Ханенка (1917) та дарчої його дружини Варвари на ім'я Всеукраїнської академії наук (1918).
"Серцем" музею є художнє зібрання Богдана та Варвари Ханенків — видатних українських колекціонерів та благодійників кінця 19 — початку 20 століття.
Однією з двох основних будівель музею є особняк родини Ханенків, унікальна пам'ятка історії та архітектури. Зведений наприкінці 19 століття цей дім-палац зберігає неповторну ауру історії. Його фасад та інтер'єри оформлено в стилі "історизм" з використанням художніх рис готики, Ренесансу, бароко, рококо.
Друга будівля музею, розташована поряд, до 1919 року належала родині Сахновських — родичів Ханенків. Тепер в цьому домі розміщено постійну експозицію мистецтва Азії.
Колекція музею включає оригінальні твори живопису європейських майстрів, як-от Пітера Пауля Рубенса та Франсуа Буше. Є збірки скульптури та прикладного мистецтва Європи, колекції красного й ужиткового мистецтва Ірану, Тибету, Китаю та Японії, невеликі збірки мистецтва давнього Єгипту, Греції та Риму.
Нагадаємо, що київський музей Ханенків разом із кіностудією MIR&CO PRODUCTION створили короткометражний документальний фільм "Тіні та стіни" про роботу закладу під час повномасштабного російського вторгнення.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.