Була закрита 100 років: у столичному музеї Ханенків відкриють бібліотеку

У колекції музею можна побачити рідкісні видання кінця XIX століття з колекції родини Богдана та Варвари Ханенків.

Про це повідомила директорка музею Юлія Ваганова у своєму інтерв'ю Суспільне Культура.

"У Музеї Ханенків є прекрасна бібліотека. Ця бібліотека за традицією пострадянською була переважно закритою, хоча у 1920-х роках вона була відкритою.

І люди могли приходити й вільно користуватися нею…Ми б хотіли показати окремі частини цієї бібліотеки, зробити її частково публічною, розказати історію цієї бібліотеки", — зазначила директорка закладу.

Фото: пресслужба Музею Ханенків

За її словами, у колекції музейної книгозбірні є:

  • книги від кінця XIX сторіччя з колекції родини Ханенків,
  • цінні екземпляри книжок, надрукованих за радянських часів.

Фото: пресслужба Музею Ханенків

Усі ці книжки належали Варварі та Богдану Ханенкам.

Що відомо про музей Ханенків у Києві

Нагадаємо, що Музей Ханенків або Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвара Ханенків — чинний музей світового мистецтва в Україні, який презентує найзначніші колекції мистецтва Європи, Азії та Давнього світу в Україні.

Музей засновано в 1919 році відповідно до заповіту колекціонера Богдана Ханенка (1917) та дарчої його дружини Варвари на ім'я Всеукраїнської академії наук (1918).

"Серцем" музею є художнє зібрання Богдана та Варвари Ханенків — видатних українських колекціонерів та благодійників кінця 19 — початку 20 століття.

Однією з двох основних будівель музею є особняк родини Ханенків, унікальна пам'ятка історії та архітектури. Зведений наприкінці 19 століття цей дім-палац зберігає неповторну ауру історії. Його фасад та інтер'єри оформлено в стилі "історизм" з використанням художніх рис готики, Ренесансу, бароко, рококо.

Друга будівля музею, розташована поряд, до 1919 року належала родині Сахновських — родичів Ханенків. Тепер в цьому домі розміщено постійну експозицію мистецтва Азії.

Колекція музею включає оригінальні твори живопису європейських майстрів, як-от Пітера Пауля Рубенса та Франсуа Буше. Є збірки скульптури та прикладного мистецтва Європи, колекції красного й ужиткового мистецтва Ірану, Тибету, Китаю та Японії, невеликі збірки мистецтва давнього Єгипту, Греції та Риму.

Нагадаємо, що київський музей Ханенків разом із кіностудією MIR&CO PRODUCTION створили короткометражний документальний фільм "Тіні та стіни" про роботу закладу під час повномасштабного російського вторгнення.

Свіжі дописи

  • Новини

Спортсменка з Волині здобула 14 чемпіонських титулів та встановила рекорд України з боксу

Волинська спортсменка Тетяна Коб встановила рекорд як перша в Україні боксерка, яка здобула 14 чемпіонських… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

На українсько-польському кордоні відкрили новий пункт пропуску

На польсько-українському кордоні відкрили сьомий пункт пропуску для автомобільного сполучення «Нижанковичі – Мальховичі». Про це розповів очільник… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

Ворог щодня намагається форсувати Дніпро на півдні, – військові

Російські окупанти щодня намагаються форсувати Дніпро на півдні. Про це в телеефірі повідомив речник Сил… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

В ОП відбулася зустріч з австрійським дипломатом: обговорили допомогу Україні та кроки для наближення справедливого миру

Ігор Жовква зустрівся з генеральним секретарем Федерального міністерства з європейських та закордонних справ Австрії Ніколаусом… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

Україна евакуювала понад 30 своїх громадян з Сирії: деталі операції ГУР та МЗС

21 грудня за дорученням Президента України Володимира Зеленського внаслідок успішної операції ГУР МО та МЗС… Читати більше

Saturday December 21st, 2024
  • Новини

Генштаб ЗСУ спростував інформацію у ЗМІ щодо переведення військових ППО в піхоту

Генеральний штаб ЗСУ заперечив статтю британського видання Guardian про нібито наказ командуванню Повітряних сил відправляти… Читати більше

Saturday December 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.