Про це повідомляє Рубрика з посиланням на прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Зазначається, що зараз у системі вищої освіти є навчання "на бюджеті" та за контрактом.
Уряд пропонує змінити такий підхід, щоб охопити державною підтримкою якомога більше студентів.
"Сьогодні ухвалюємо законопроект, який передбачає, що в майбутньому студенти зможуть навчатися за рахунок державного замовлення, державних грантів, пільгових кредитів, а також за контрактною формою навчання", – ідеться в заяві.
За словами Шмигаля, державне замовлення – це повністю безкоштовне навчання студента за бюджетні кошти. Можливість безоплатно навчатися надаватиметься найкращим за конкурсним балом абітурієнтам.
Також частина бюджетних місць буде надана вразливим категоріям.
Державне замовлення стосуватиметься насамперед спеціальностей, які потрібні державі.
Як приклад прем'єр розглянув важливі для суспільства спеціальності, а саме вчителів і лікарів.
Держава повністю оплачуватиме навчання для найкращих вступників за цими спеціальностями. А після успішного випуску пропонуватиме перше робоче місце.
Одночасно з цим запроваджуватиметься модель державних грантів, які дозволять повністю або частково покрити витрати на навчання.
Ці гранти не треба буде повертати, вони не передбачають жодних зобов'язань щодо відпрацювання.
Шмигаль пояснив, що на розмір гранту впливатиме два критерії.
Хоча сума гранту не обов'язково покриватиме повну вартість навчання, але кількість вступників, які отримають фінансову підтримку, суттєво збільшиться за рахунок більш справедливого розподілу такої підтримки.
"Так, сьогодні в нас 60% студентів навчається на контракті. Наша мета – щоб 60% студентів отримували різні види державної підтримки: держзамовлення, гранти, ваучери або, в майбутньому, пільгові кредити", – повідомив прем'єр.
Уточнюється, що ця нова система поширюватиметься лише на нових абітурієнтів.
Серед новацій, які також пропонуються – це встановлення спеціальних умов прийому на навчання в університетах для:
"Вища освіта має стати більш якісною і більш доступною для тих, хто цього справді хоче", – резюмував Шмигаль.
Реформа системи освіти в Україні
Як повідомлялось раніше, Міністерство освіти та науки розробило законопроєкт, у якому розглядає можливість зменшення кількості вищих навчальних закладів в Україні.
У МОН також заявили про потребу в оптимізації мережі закладів, зокрема, через те, що диктує демографічна ситуація. Наразі відомо про тенденцію зниження кількості тих, хто здобуває вищу освіту в Україні.
Нагадаємо, що за словами очільника МОН Оксена Лісового, діти можуть вчитися до дев'ятого класу, а після його закінчення йдуть:
Там вони будуть вчитися ще три роки.
Як писала Рубрика, студентам, які навчаються в українських вищих навчальних закладах та на сьогодні через війну виїхали за кордон, не платитимуть стипендії. Завдяки цьому буде можливість зекономити кошти для збільшення виплат студентам, які залишились в Україні.
Також ми писали, що в поточному році на абітурієнтів чекають важливі нововведення. Рада ухвалила закон про зміни в системі освіти України, які стосуються правил НМТ і ДПА.
У столиці на фасаді Міністерства закордонних справ України з’явилася нова мініскульптура — "Щедрик". Вона присвячена… Читати більше
Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький повідомив, що патрульні поліцейські з 21 грудня… Читати більше
На всіх ділянках фронту зараз особливо необхідні маскувальні сітки та окопні свічки. Запорізькі волонтери розпочали… Читати більше
Офіс омбудсмена України працює над тим, щоб російську федерацію виключили з усіх міжнародних інституцій з… Читати більше
Посол України в Польщі Василь Боднар заявив, що більше за тисячу заяв надійшло до Українського… Читати більше
Поліція столиці викрила двох чоловіків, які представляючись колишніми військовими Збройних сил, просили гроші у перехожих біля… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.