У ДПСУ назвали причину посилення перевірок на кордоні: що відомо

Через велику кількість сфальшованих документів прикордонники посилили контроль на виїзд чоловіків.  За 2023 рік їх виявлено близько 3 тисяч.

Про це розповів в ефірі телемарафону "Єдині новини" речник ДПСУ Андрій Демченко, пише Рубрика.

"Норми щодо перетину кордону залишились такі, як і раніше. Але на прикордонників покладено відповідальність ретельно перевіряти умови виїзду. Бо, на жаль, за останній час ми бачимо збільшення кількості підробних сфальшованих документів. А також не відповідність мети поїздки, яка прописана", – сказав речник.

Він зауважив, що люди нехтуюсь прописаним і їдуть з іншою метою. Це стосується й осіб, які здійснюють міжнародні перевезення вантажів, або для перевезення гуманітарних вантажів.

"Коли ретельно розбираємось, досить часто виявляється, що мета виїзду не відповідає прописаному", – уточнив він.

Демченко повідомив, що за 11 місяців минулого року на кордоні було виявлено майже 3 тисячі підроблених документів.

"Тому перевірки стали більш ретельними. Якщо особа надає документи, які підтверджують категорію, кому дозволено перетинати кордон, то, звісно, що прикордонники пропускають", – сказав він.

Довідка

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець направив листа до Держприкордонслужби з проханням надати інформацію щодо документів, які вимагають працівники ДПСУ в громадян для перетину кордону, а також правові підстави такої вимоги.

Він нагадав, що 31 грудня на різних пунктах пропуску утворилися величезні черги. Причиною називається посилення контролю громадян, які бажають виїхати за кордон.

Також повідомлялося, що від громадян вимагають військово-облікові документи із записом про відстрочку від мобілізації.

Нагадаємо, українські прикордонники можуть вимагати у чоловіків, яким дозволено перетинати кордон, зокрема у багатодітних батьків, витяг з протоколу ТЦК про відстрочку або запис про відтермінування у військовооблікових документах. Це пов'язано з випадками виявлення підроблених документів.

Речник Держприкордонслужби Андрій Демченко розповів:

"Раджу ретельно ознайомитися всім з Правилами перетину кордону. Крім осіб, які чітко прописані пунктами Правил, п. 2.6 визначено, що у разі запровадження на території України воєнного стану право на перетин державного кордону також мають і інші військовозобов'язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації".

Він зазначив, що до цих військовозобов'язаних належать і чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

"Військовозобов'язаним надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації. Зважаючи, що ми неодноразово виявляли підробки документів пов'язаних з багатодітством наші інспектори можуть перевіряти цю умову виїзду чоловіків, зокрема і за документами з територіальних центрів комплектування. Це можуть бути витяг із протоколу ТЦК про ухвалене рішення щодо відстрочки або запис про відстрочку в військовооблікових документах", — наголосив Андрій Демченко.

Мобілізація в Україні

Зазначимо, що напередодні народний депутат Давид Арахамія повідомив, що військове командування України внесло запит на мобілізацію 500 тис. осіб. На сьогодні уряд продовжує розроблювати правила призову військовозобов'язаних.

Окрім того,президент Володимир Зеленський днями заявив, що для контрнаступальних дій мобілізувати до 400–500 тисяч людей. Та Президентові наразі "потрібно більше аргументів для того, щоби підтримувати цей напрямок".

Водночас Валерій Залужний переконаний, що мобілізацію не потрібно посилювати, а натомість повернути її "на ті рамки, у яких вона працювала раніше". На думку Залужного, обласні військові комісари, яких звільнили, були професіоналами.

Окрім того, зі слів Головнокомандувача, у Збройних силах України повинно залишитися на законодавчому рівні поняття придатності й непридатності до військової служби, та взагалі відмовитись від поділу на ступні інвалідності.

26 грудня Кабінет Міністрів вніс до парламенту законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. А також законопроєкт, що посилить відповідальність за військові правопорушення.

Свіжі дописи

  • Новини

рф масовано атакувала “Шахедами” Запоріжжя, поранено дитину: у Києві  зафіксовано падіння уламків дронів

У неділю ввечері, 24  листопада, російські війська знову атакували територію України ударними безпілотниками з різних… Читати більше

Monday November 25th, 2024
  • Новини

У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента: прогнозують другий тур

У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

У музеях Ватикану з’явилося вісім україномовних аудіогідів, а в бібліотеці створять українську книжкову поличку

У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

МВС: з 25 листопада розпочнеться добровільне декларування вогнепальної зброї

Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Польські фермери розблокували пункт пропуску “Шегині-Медика”, – ДПСУ

Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Британський дизайнер потрапив до Книги рекордів Гіннеса зробивши найбільшу гральну карту у світі 

Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше

Sunday November 24th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.