Рішення для перемоги: в Україні створили робота для виконання бойових завдань

Універсального робота D-21-11, який обладнаний автоматичною туреллю та може виконувати бойові завдання, створили учасники оборонного кластера Brave1.

Про це повідомив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Телеграмі, пише Рубрика.

У чому проблема?

Найбільший жах війни – великі людські втрати. Кожне життя воїна – безцінне, тому будь-яка ініціатива, що направлена на їх збереження сьогодні виходить на перший план.

Одним з таких проєктів є роботизація окремих процесів, які сьогодні виконують бійці. Роботи можуть безпечно доставляти боєприпаси або провізію для бійців у гарячі точки.

Яке рішення?

Учасники оборонного кластера Brave1 створили універсального робота D-21-11, який обладнаний автоматичною туреллю та може виконувати бойові завдання.

Фото: Федоров/Телеграм

Як це працює?

"D-21-11 — це універсальний український робот, який створили учасники оборонного кластера Brave1. Машина обладнана автоматичною туреллю та може виконувати бойові завдання. Наприклад, проводити розвідку, штурмувати або обороняти позиції", – написав він.

Федоров зазначив, що також робота можна використовувати, щоб безпечно доставляти боєприпаси або провізію для бійців у гарячі точки. Бойова частина повністю знімна.

За словами віцепрем'єра, бойова частина робота, D-11, вже пройшла успішні випробування та має позитивні відгуки від військових.

У планах розробників — інтегрувати в робота натовські види озброєння та посилити стійкість до ворожого РЕБу.

Зараз команда працює над масштабуванням виробництва.

Довідка

Brave1 – спільна ініціатива Міністерства оборони, Генерального штабу ЗСУ, Ради національної безпеки і оборони, Мінцифри, Міністерства стратегічних галузей та Міністерства економіки.

Її мета – стимулювання та підтримка розвитку компаній, які працюють у сфері оборонних технологій.

Кластер пропонує організаційне та експертне супроводження розробок, а також доступ до акселераторів та інкубаторів. Ідеться про:

  • системну роботу над удосконаленням розробок,
  • підвищення знань у питаннях масштабування бізнесу,
  • формування цінності для інвесторів, менторство.

Розробники також матимуть доступ до науково-дослідного (R&D resource) центру, який допомагатиме з необхідними компонентами, випробуваннями, устаткуванням.

Нагадаємо, у Запоріжжі інженери та учні "Школи робототехніки" створили робота-сапера для потреб Збройних сил та надзвичайників.

"Робот стане у пригоді саперу, коли йому треба пройти до того місця, де визначили, що там прилетів якийсь предмет. До того ж допоможе пройти місцевістю з розтяжками. Також він має камери, що допомагають чітко ідентифікувати предмети", – розповіли розробники.

Також в Україні стартували тести бойового робота "Лють", який дає змогу виконувати завдання дистанційно, а тому може врятувати життя українських оборонців.

Окрім того, Український кластер для розвитку військових технологій Brave1 створив нового наземного робота-камікадзе Ratel S, що дозволяє вражати ворожі об'єкти з безпечної відстані.

"Бійці використовують його як мобільну боєголовку, що несе протитанкові міни чи бойовий модуль. Завдяки технології оператор з безпечного місця може підірвати ворожий танк або бліндаж", – розповів віцепрем'єр.

Також на виставці Brave1 представили один з прототипів безпілотних підводних торпед, на цей час в Україні розробляються декілька версій таких безпілотників.

Свіжі дописи

  • Новини

Знай наших: українська спортсменка Рахманіна виборола золоту медаль на Чемпіонаті Європи з повітряної гімнастики

В Італії на Чемпіонаті Європи з пілона та аероспорту 28-річна повітряна гімнастка Варвара Рахманіна здобула… Читати більше

Saturday July 6th, 2024
  • Новини

“Укрзалізниця” планує збільшити горизонт бронювання квитків для військових

З 8 липня українські військовослужбовці зможуть бронювати квитки для термінових поїздок від 5 діб до… Читати більше

Saturday July 6th, 2024
  • Новини

Естонія доправила в Україну переносні ЗРК Mistral та ракети до них

6 липня до України з балтійської країни Естонії прибули зенітно-ракетні комплекси малої дальності Mistral та… Читати більше

Saturday July 6th, 2024
  • Новини

Продовження надання допомоги Україні підтримують більшість громадян країн НАТО, – дослідження

Більшість громадян країн НАТО переконані у тому, що членство в Альянсі зміцнює безпеку їх країни,… Читати більше

Saturday July 6th, 2024
  • Новини

Українські захисники щемливо підтримали маленьку дівчинку, яка боїться тривоги

Воїни Збройних сил України зворушливо підтримали маленьку дівчинку, яка боялася повітряної тривоги. Про це повідомляє… Читати більше

Saturday July 6th, 2024
  • Новини

Шість громад отримали мобільні ЦНАПи від європейських партнерів: як працює це рішення

Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив,… Читати більше

Saturday July 6th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.