Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 3 січня, пише Рубрика.
У чому проблема?
Нагадаємо, що у США закінчилися гроші, які призначені для фінансування військової допомоги Україні. У зв'язку з цим президент Джо Байден запросив у Конгресу понад 100 млрд доларів, в які входять понад 60 млрд доларів для України.
Запит Байдена досі не схвалили через політичні суперечки та незгоду республіканців голосувати за це, доки до пакета не внесуть їхні ініціативи.
Окрім того, на сьогодні Європейський Союз передав Україні близько 300 тисяч артилерійських боєприпасів з обіцяного мільйона.
Своєю чергою очільник МЗС Дмитро Кулеба підкреслив, що Україна завжди боротиметься, використовуючи наявні у неї ресурси.
"У нас немає плану Б. Ми впевнені у плані А. Україна все одно продовжить боротьбу, використовуючи ті ресурси, які їй надано", – додав він.
Яке рішення?
Тому у наступному році в Україні планують суттєво наростити виробництво різного виду озброєнь: пріоритетом будуть ракети та боєприпаси для засобів протиповітряної оборони.
"Виробничі потужності українського ОПК у 2023 році зросли втричі. Амбітна ціль на поточний рік – зростання ушестеро", – сказав голова уряду.
Нарощування спроможностей ОПК має збільшити виробництво дронів, снарядів, патронів та броньованої техніки для військових.
Як це працює?
Як повідомляють, понад 265 млрд грн цього року Україна планує витратити на закупівлю, виробництво та ремонт озброєння.
Також уряд спрямує понад 750 млрд грн на виплати українським військовослужбовцям.
Денис Шмигаль зазначив, що кабінет міністрів спрямує на сектор безпеки і оборони понад 1,1 трлн грн із минулорічних бюджетних надходжень.
"Неухильно підвищуємо власні бюджетні надходження, насамперед митні та податкові. Більше 1,1 трлн грн податків, зборів та інших платежів надійшло до загального фонду державного бюджету минулого року. Усі ці кошти ми спрямовуємо на безпеку та оборону", – розповів Денис Шмигаль.
Нещодавно також Президент України Володимир Зеленський заявив, що в українському оборонному комплексі працюють близько 300 тисяч людей.
"Це одне з найбільших досягнень нашої держави за кілька років. Український оборонно-промисловий комплекс не просто відновлюється – він стає таким продуктивним, який і потрібен для сучасної, технологічної війни", – розповів Глава держави.
Український лідер зазначив, що багато держпідприємств, які десятиліттями не працювали, тепер розгорнули виробництво, і у тому числі нових видів озброєння.
"Ми маємо абсолютно чіткі цілі щодо артилерії і щодо дронів, і щодо ракет, і щодо броньованої техніки.
Один із найбільших наших політичних результатів цього року – це домовленість із партнерами, зокрема зі Сполученими Штатами, щодо нашого спільного виробництва зброї. Створення нових виробництв. Локалізація в Україні. Розширення ремонтної бази", – зазначив Президент.
Нагадаємо, що виробництво артилерійських боєприпасів в Україні зросло втричі, якщо порівняти з минулим роком.
Окрім того, Україна налагодила серійне виробництво вітчизняного аналога "Шахедів". За місяць таких БпЛА виробляють десятки.
У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше
31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше
Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше
У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше
Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше
Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.