Про це пише Рубрика, посилаючись на Telegram Міністерства цифрової трансформації України.
У чому проблема?
Ще у червні 2022 року Кабінет міністрів на засіданні підтримав законопроєкт, який передбачає розмитнення автівки через "Дію" та звільнення від податків електрокарів. Після цього законопроєкт рушив у парламент.
Тоді прем'єр Денис Шмигаль зазначив, що такий механізм усуне будь-які можливі схеми, корупцію та маніпуляції з цінами на авто під час їхнього розмитнення. За розмитнення у "Дії" митники не будуть впливати на формулу розмитнення, її визначатимуть виключно характеристики авто: об'єм, тип та потужність двигуна, вік автомобіля та його ексклюзивність.
Та у лютому 2023 Верховна Рада на засіданні провалила законопроєкти про розмитнення авто в "Дії".
Як пояснив очільник Мінцифри Михайло Федоров, попередня концепція будувалася на визначенні митних платежів виключно з технічних характеристик авто – без митної вартості, тому попередню концепцію не підтримали нардепи.
Яке рішення?
До Верховної Ради України подали на розгляд новий законопроєкт № 10380, який передбачає виключення людського фактора з процесу розмитнення.
Як це працює?
"Якщо законопроєкт ухвалять, громадяни зможуть подавати електронну митну декларацію через застосунок "Дія", бізнес – через портал "Дія"", – зазначили в міністерстві.
Законопроєктом передбачено створення Бази даних митної вартості легкових автомобілів, її сформує Мінцифра на основі даних митниці.
"Там буде митна вартість нових легкових автомобілів, які проходили митне оформлення в Україні з 2007 року, із деталями: марка, модель, рік випуску, тип і обʼєм двигуна.
Весь процес розмитнення буде онлайн, а Дія допоможе заповнювати митну декларацію, підтягнувши інформацію про автівку за VIN-кодом", підкреслили у повідомленні.
У Мінцифри додали, що сподіваються на ухвалення законопроєкту, щоб українці розмитнювали авто онлайн без схем та хабарів.
"Зараз знайшли можливість дотриматися ключових міжнародних норм і водночас прибрати людський фактор при визначенні митної вартості авто через автоматизацію цього процесу", – додав Федоров.
Нагадаємо, що в Україні на початку 2024 року планують запустити електронний кабінет пацієнта, де українці зможуть самостійно змінювати персональні дані та керувати деклараціями з сімейними лікарями.
Окрім того, з 27 грудня кожен українець, хто вже отримав житловий сертифікат, через застосунок "Дія" може забронювати кошти для купівлі будинку або квартири: в Україні розпочалася виплата компенсацій громадянам, чиє житло зруйноване внаслідок війни.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.