Об'єктивна складова війни: Умєров та Залужний під час засідання комітету Ради прокоментували посилення мобілізації
4 січня Комітет Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки розпочав розгляд нового закону про мобілізацію. Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та міністр оборони Рустем Умєров були присутніми та прокоментували цей законопроєкт, заявивши, що посилення мобілізації — це "об'єктива складова війни".
Про це пише Рубрика, посилаючись на Telegram народного депутата Олексія Гончаренка.
"Сьогодні на засіданні були Залужний та Умеров. Вони наголосили, що посилення мобілізації — це об'єктивна складова війни.
Не буде посилення — нема кому буде боронити державу. Водночас вони готові доопрацьовувати законопроєкт та вносити зміни, в тому числі прибирати антиконституційні положення", — написав нардеп.
Водночас Гончаренко зазначив, що урядовий законопроєкт про мобілізацію планують докладно розглядати в комітеті з нацбезпеки протягом найближчих трьох днів.
Як повідомив нардеп, 8 січня спливає термін подання альтернативних законопроєктів і після цього комітет з нацбезпеки має прийняти рішення, що він буде рекомендувати Верховній Раді.
Своєю чергою заступник Голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв наголосив, що законопроєкт про мобілізацію викликає багато питань.
"Далі буде вирішуватися: або розглядати, як є, або народні депутати України доопрацюють законопроєкт на базі Комітету, з урахуванням усіх питань, або взагалі — повернути суб'єкту подання на доопрацювання", зауважив він.
Нагадаємо, що Комітет Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки у четвер, 4 січня, розпочав розгляд нового закону про мобілізацію. Обговорення разом з командуванням ЗСУ та представниками Міноборони буде тривати декілька днів.
Довідка про законопроєкт
25 грудня Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
У ньому прописані пропозиції, зокрема, щодо:
- ротації;
- вручення повісток, зокрема в електронній формі;
- обмежень для тих, хто вчасно не прибув до військових частин;
- зміни призовного віку з 27 до 25 років;
- відпусток для звільнених із полону та рекрутингу;
- базової військової служби.
У пояснювальній записці зазначається, що законопроєкт має створити умови для "належного укомплектування бойових підрозділів під час відсічі збройній агресії проти України".