Про це Укрінформу розповіла керівниця проєкту Маргарита Сіранчук, інформує Рубрика.
У чому проблема?
Повномасштабне вторгнення росії спровокувало масштабні руйнування української інфраструктури, в тому числі і медичної.
Велика кількість громад залишилась без доступу до повноцінної медичної допомоги, а швидкі доводиться викликати за десятки кілометрів.
Яке рішення?
Для того, щоб згладити дану ситуацію, у межах проєкту "Відновлення доступу до медичних послуг у громадах Житомирської області" в трьох громадах працюватимуть мобільні команди, які надаватимуть первинну медичну та психологічну допомогу, а також соцсупровід.
Як це працює?
"Ми вже сформували склад мобільних медичних команд у межах нового проєкту на Житомирщині, який реалізовує громадська організація "In Touch Ukraine Foundation". Його суть полягає у відновленні медичних послуг для жителів віддалених північних громад області. Мобільні медичні команди виїжджатимуть до населених пунктів Народицької, Словечанської та Олевської громад, де організовуватимуть прийом для місцевих жителів, консультуватимуть з медичних питань, робитимуть скринінги на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, втрату слуху тощо", – зазначила Сіранчук.
За її словами, до складу медичних мобільних команд входять:
Основними послугами таких команд є:
Серед додаткових послуг, зокрема, будуть:
Серед соціально-психологічних послуг можуть бути такі, як:
Сіранчук додала, що під час огляду пацієнтів члени мобільних медичних команд можуть провести тести на:
Мобільні медичні команди працюватимуть на Житомирщині впродовж 9 місяців.
Перші виїзди планують розпочати вже наступного тижня.
Довідка
Громадська організація "In Touch Ukraine Foundation" є виконавчим партнером проєкту USAID "Інновації для подолання епідемії ВІЛ" за напрямком відновлення доступу до медичних послуг у громадах Житомирської області (через мобільні медичні команди).
Зазначимо, що на Житомирщині за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у межах проєкту In Touch Ukraine Foundation відкрили 17 STEM-лабораторій та 11 цифрових освітніх просторів.
Нагадаємо, перший в Україні тренінгово-ресурсний центр із впровадження універсально-прогресивної моделі патронажу відкрили у Житомирському медичному інституті.
"У нас у проєкті було передбачено впровадження нової унікальної моделі кращої турботи за розвитком дитини до 1000 днів. Якщо простою мовою – це проєкт про кращий догляд за дітьми, це повернення тієї патронажної моделі, коли медична сестра або педіатр приходить додому, оцінює екокарту сімї, дивиться, де може бути ризик для дитини", – повідомила крос-секторального проєкту UNICEF у Житомирській області Маргарити Сіранчук.
Також Рубрика повідомляла, що у Держуніверситеті "Житомирська політехніка" за сприяння Мінветеранів відкрито Центр ветеранського розвитку.
Окрім того, на Житомирщині створили Центр реабілітації та протезування під патронатом Президентки Естонії (2016–2021 рр.) Керсті Кальюлайд та за підтримки Міністерства закордонних справ і Міністерства охорони здоров'я Естонії.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.