У ВМС пояснили, чому окупанти не застосовували свій флот під час останніх ракетних ударів

Під час масованих комбінованих ударів 29 грудня та 2 січня надводні та підводні ракетоносії не застосовувалися через суттєве зниження логістичних можливостей із забезпечення флота країни-агресора ракетним озброєнням внаслідок дій Сил оборони України з протидії ЧФ рф.

Про це розповів речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук, в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".

Як повідомив капітан 3 рангу, станом на ранок 3 січня в акваторії Чорного моря ракетоносіїв противника взагалі не було зафіксовано, хоча погодні умови для виходу кораблів є сприятливими.

У цьому контексті представник ВМС уточнив, що 3 січня зранку перебували 2 кораблі в Чорному і 1 в Азовському морях, але не носії ракет.

"Щодо участі цих одиниць (в обстрілах – ред.), в першу чергу вони відчувають проблеми з логістичним забезпеченням", – зазначив Плетенчук.

Речник наголосив, що військово-морська база із ракетним озброєнням для флоту у російських окупантів знаходиться в Севастополі.

"І навіть якщо їх перемістити до Новоросійська, станом на зараз підтвердженої інформації, що вони туди перемістили обладнання, яке здатне завантажувати ці крилаті ракети на носії – нема", – сказав Плетенчук.

Речник пояснив, що це може бути основною причиною, яка стала "наслідком протидії з боку Сил оборони і безпеки Чорноморському флоту рф" в акваторії Чорного моря.

Що відомо про захоплення росією Чорного та Азовського морів

Варто зазначити, що російська федерація використовує Чорне та Азовське моря у своїх військових цілях. Відмітимо, що Азовське море повністю знаходиться під контролем рф.

Однак зауважимо, що домінування росії у Чорному морі вдалося зменшити після звільнення острова Зміїний.

Та після виходу Москви з "зернової угоди" цивільне судноплавство знову опинилося під загрозою.

За останні місяці російську блокаду Чорного моря вдається Україні проривати. Цивільні судна з українським зерном почали виходити з портів Одеської області.

Це сталося завдяки успішним атакам морськими дронами разом із завдаванням ракетних ударів по об'єктах російського флоту у Чорному морі та поблизу тимчасово окупованого Криму. Адже ці спецоперації допомогли Україні витіснити ворожі кораблі із Севастопольської бухти.

Українські атаки змогли очистити від росіян морську смугу розміром до 200 миль від узбережжя, утворивши безпечний судноплавний коридор.

У грудня повідомляли, що Чорноморський флот російської федерації сховав у Новоросійську майже всі "серйозні кораблі", включаючи носії крилатих ракет "Калібр".

Свіжі дописи

  • Новини

Війська рф атакували Запоріжжя, виникла пожежа: у Харкові пролунали вибухи

Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Міноборони озвучило найпопулярніші спеціальності у рекрутингових центрах армії

У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

На Миколаївщині відкрили кулінарний хаб для навчання кухарів для закладів освіти

Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Справа про неякісні кулемети: ексчиновника Міноборони Лієва відправили під варту

Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

У Тростянці завершили основні будівельні роботи в багатоквартирних будинках

У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Демченко прокоментував співпрацю ДПСУ із “сумнівним постачальником” боєприпасів: жодного зірваного контракту

Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.