Про це заявив керівник поліції Київської області Анатолій Щадило у Фейсбуці, цитує Рубрика.
Як зазначив головний поліціянт області, правоохоронці на контрольно-пропускних пунктах виконують "виключно поліцейські функції", передбачені постановою № 1455 Кабміну від 29 грудня 2021 року.
"А саме забезпечують заходи безпеки шляхом посиленого контролю за пересуванням громадян, транспортних засобів, вантажів тощо", заявив він.
Керівник поліції Київщини пояснив, що заходи, пов'язані з мобілізацією (здійснення досудового розслідування, адміністративного затримання) поліція проводить лише на підставі постанови Кабміну № 1487 від 30 грудня 2022-го.
"І лише за зверненнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки регіону", додав Щадило.
Раніше в Київському обласному ТЦК і СП повідомили, що поліції та комендатурі Київської області поставили завдання шукати ухилянтів на блокпостах. Там наголосили, що співпрацюють з поліцією і діють виключно в межах чинного законодавства.
Згодом Київський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки у відповіді на запит УП повідомив, що не здійснював "заходів масового оповіщення та вручення повісток" на блокпостах з 26 по 28 грудня.
А також отримував "окремих розпоряджень щодо підсилення мобілізаційних заходів з 28 грудня по 6 січня на тимчасових додаткових блокпостах Києва".
Нагадаємо, що з 28 грудня по 6 січня у Київській області діють посилені контрдиверсійні безпекові заходи. У цей період розгорнули більше блокпостів, можуть бути перевірки у громадських місцях.
Мобілізація в Україні
Нагадаємо, що 26 грудня Кабінет Міністрів вніс до парламенту законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.
Зазначимо, що напередодні народний депутат Давид Арахамія повідомив, що військове командування України внесло запит на мобілізацію 500 тис. осіб. На сьогодні уряд продовжує розроблювати правила призову військовозобов'язаних.
Окрім того, президент Володимир Зеленський теж заявляв, що для контрнаступальних дій потрібно мобілізувати до 400–500 тисяч людей. Та Главі державі наразі "потрібно більше аргументів для того, щоби підтримувати цей напрямок".
Водночас Валерій Залужний переконаний, що мобілізацію не потрібно посилювати, а натомість повернути її "на ті рамки, у яких вона працювала раніше". На думку Залужного, обласні військові комісари, яких звільнили, були професіоналами.
Окрім того, зі слів Головнокомандувача, у Збройних силах України повинно залишитися на законодавчому рівні поняття придатності й непридатності до військової служби, та взагалі відмовитись від поділу на ступні інвалідності.
26 грудня Кабінет Міністрів вніс до парламенту законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. А також законопроєкт, що посилить відповідальність за військові правопорушення.
Майже на три місяці вдалося скоротити терміни підготовки українських пілотів на винищувачах F-16, що, своєю… Читати більше
2 грудня було представлено результати поїздки до Дамаска Президенту України. Цей візит дав конкретні домовленості,… Читати більше
Реформа медико-соціальної експертизи передбачає впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи. В її основі лежить діяльність експертних… Читати більше
Волонтери проєкту “Горюшко” ідентифікували понад 90 тисяч ліквідованих російських військових під час повномасштабного вторгнення в… Читати більше
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його уряд розгляне можливі заходи у відповідь на рішення… Читати більше
Міністерство закордонних справ України відкинуло висновки Організації Об'єднаних Націй щодо "недостатності обґрунтування" заборони діяльності релігійних організацій,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.