Глава МЗС України анонсував перше за 6 років засідання міжурядової комісії з Індією
Відбулися перемовини очільників МЗС України та Індії щодо проведення першого з 2018 року засідання Індійсько-української міжурядової комісії.
Про це повідомив міністр зовнішніх справ України Дмитро Кулеба у соцмережі Х
Він про це поговорив телефоном з індійським колегою Субраманьямом Джайшанкаром.
"Мій перший дзвінок у 2024 році був з Субраманьямом Джайшанкаром щодо українсько-індійських відносин… Ми домовилися найближчим часом провести перше з 2018 року засідання Індійсько-української міжурядової комісії.
Відновлення цього основного механізму наших двосторонніх зв'язків дозволить нам спільно комплексно просуватися вперед", повідомив очільник українського відомства.
My first call in 2024 was with @DrSJaishankar on Ukrainian-Indian relations.
I informed my counterpart of Russia's recent escalation of terror and mass air attacks, which caused civilian suffering and destruction.
We discussed further cooperation on the Peace Formula. In this…
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) January 3, 2024
Кулеба також поінформував міністра зовнішніх справ Індії про масові повітряні атаки рф та обговорив подальшу співпрацю щодо Формули миру.
Що відомо про позицію Індії щодо війни в Україні
Варто зазначити, що з початком російського вторгнення в Україну Індія офіційно зайняла нейтральну позицію.
З одного боку, країна відкрито не підтримує російську агресію, і закликає до негайного припинення бойових дій та вирішення конфлікту дипломатичними методами.
З іншого боку, Індія уникає відкритої критики дій рф, а також відмовляється приєднуватися до західних санкцій або ж запроваджувати свої.
Коротко, політичну позицію Індії можна звести до декількох ключових тез:
- Війна між рф та Україною має вирішуватися дипломатичним шляхом і на переговорах, в тому числі прямих переговорах президентів росії та України;
- Поважати треба територіальну цілісність та суверенітет всіх країн-членів ООН, як і міжнародне право;
- Зміна регіонального або глобального балансу сил зброєю неприпустима, порядок, заснований на правилах, має втриматися;
- Нейтралітет — це суверенне право будь-якої країни.
Нагадаємо, що у Києві на вулиці Алматинській у Дніпровському районі створили та облаштували сквер "Кусум". Основним меценатом облаштування скверу виступила група фармацевтичних компаній "Кусум".