Довга була пауза в обмінах, але жодної паузи не було в переговорах щодо обмінів, – Зеленський
Пам'ятаємо про всіх українців, які в російській неволі. Довга була пауза в обмінах, але жодної паузи не було в переговорах щодо обмінів.
Про це у своєму зверненні заявив Президент України Володимир Зеленський, повідомляє Рубрика.
Зеленський зазначив, що сьогодні попри все, попри всі виклики – гарна новина за довгий уже час. Вдалося звільнити з російського полону понад 200 наших людей. Воїнів і – дуже важливо – цивільних.
"Пам'ятаємо про всіх українців, які в російській неволі. Довга була пауза в обмінах, але жодної паузи не було в переговорах щодо обмінів. Ми використовуємо кожну можливість, пробуємо всі варіанти посередництва. На кожній міжнародній зустрічі, яка може бути допомогою, ми порушуємо тему повернення наших полонених. І будемо й надалі працювати, аби повернути наших… Усіх наших.
Зараз я радий, що вдалося розблокувати обмін, – наголосив Зеленський.
За словами Президента додому повернули і воїнів Збройних Сил, і воїнів Національної гвардії. Прикордонники, воїни ВМС. Більшість – солдати та сержанти. Але й офіцери. Справді хороший день для України. Частина з цих наших воїнів – захисники Маріуполя та «Азовсталі». Про частину зі звільнених зараз навіть на початку не було відомостей, що вони в полоні. І вважалося, що вони зниклі безвісти. Дуже важливо – зберігати надію.
"Дякую всій команді, яка працювала й працює, щоб обміни продовжувались! Буданов, Єрмак, Усов, Малюк, Клименко. І, звичайно, я дякую кожному нашому воїну на передовій, хто бере окупантів у полон і поповнює наш обмінний фонд. Що більше росіян беремо в полон, то більш результативні будуть перемовини щодо обмінів", – підсумував Зеленський.
3 січня з російського полону повернули 230 українських військових і цивільних. Це найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін.
Серед звільнених: солдати, сержанти, офіцери. Це воїни ЗСУ, Національної гвардії, ВМС, прикордонники та військові з "Азовсталі". Україна також повернула 6 цивільних, які були незаконно позбавлені волі.
Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець підкреслив, що 2024 рік дав старт 49 обміну військовополоненими. Омбудсмен додав, що нині 2 828 захисників вже вдома.
Востаннє обмін полоненими відбувся у серпні 2023 року. Тоді додому повернулись 22 українських військовослужбовці.