Про це повідомили в турецькому Центрі боротьби з дезінформацією, пише Рубрика.
Варто зазначити, що коли росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну у лютому 2022 року, Туреччина запустила конвенцію Монтре 1936 року. Це фактично заблокувало прохід військових кораблів для воюючих сторін.
Однак положення конвенції містять виключення для кораблів, які повертаються на свої бази, підкреслили у повідомленні.
В установі розповіли, що Туреччина кваліфікувала так звану "спеціальну військову операцію" російської федерації проти України саме як війну.
А тому закрила протоки в Чорне море для військових кораблів росії й України. Туреччина зробила це відповідно до статті 19 Конвенції Монтре про режим проток.
Як підкреслили у турецькому Центрі боротьби з дезінформацією, союзникам також повідомили про те, що кораблі не зможуть пройти через протоки до завершення війни.
"Туреччина, яка з 1936 року неупереджено і старанно виконує Конвенцію Монтре, зберігає свою непохитну рішучість і принципову позицію протягом цієї війни, щоб запобігти ескалації напруги в Чорному морі", наголосили в заяві відомства.
Що відомо про передачу Україні кораблів
Зазначимо, про те, що Велика Британія в межах нової морської коаліції передає Україні два кораблі королівських ВМС. Це кораблі "Чернігів" та "Черкаси", названі на честь однойменних втрачених тральників під час окупації Криму у 2014 році.
"Ці тральники нададуть Україні життєво важливий потенціал, що допоможе рятувати життя на морі та відкриє життєво важливі експортні шляхи, які були суттєво обмежені після початку повномасштабного вторгнення", наголосив міністр оборони Британії Грант Шаппс.
Відомо, що ініціатива стане частиною "низки нових коаліцій", сформованих між членами НАТО з метою забезпечення довготривалої військової підтримки України.
Також Україна має отримати:
Нагадаємо, раніше ми писали, що у міжнародних навчаннях Joint Warrior, що проходять у водах Великої Британії, взяли участь українські військові моряки на морських мінних тральщиках "Черкаси" та "Чернігів".
Варто зауважити, що українські кораблі досі ходять під прапором Великої Британії, хоча і мають разом з тим символіку військово-морських сил України.
Відсутність українського прапора на суднах може пояснюватись тим, що вони все ще знаходиться у складі британського флоту, хоч і були передані Україні. Це могло бути спричинено базуванням кораблів у британських портах, а відповідно і оперативному підпорядкуванню місцевому адміралтейству.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.