Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт ДПСУ.
У чому проблема?
Варто зазначити, що російські ДРГ намагалися неодноразово протягом останніх двох тижнів прорвати кордон України.
"ДРГ заходять з Брянської, Курської й частково з Бєлгородської областей РФ в смугах Чернігівської, Сумської й в Богодухівському районі Харківської області. Загалом за два тижні було 7 намагань ворога потрапити на територію України", – розповів командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.
Своєю чергою речник Держприкордонслужби Андрій Демченко також зауважив, що з інженерного погляду укріплювати лінію кордону наразі досить складно через російські обстріли території Чернігівщини, Сумщини, Харківщини.
"Тому є такі території, де варто працювати саме протидиверсійним резервом", – зазначив Демченко.
Яке рішення?
Тому зі слів спікера ДПСУ, відомство посилює бойові підрозділи вогневими засобами, відповідно до загроз, які сьогодні виникають як на кордонах з країною-агресоркою та її союзною державою, так і на морському узбережжі та лінії зіткнення.
А саме підрозділи Державної прикордонної служби отримали нові зенітні установки ЗУ-23-2.
Як це працює?
У ДПСУ розповіли, що зенітні установки застосовують для боротьби:
Окрім того, як прикордонники пояснили, що зенітні установки також будуть застосовуватися:
Зенітники ДПСУ зазначили, що ЗУ-23-2 може здійснювати до 2 тисяч пострілів за хвилину:
"23-й калібр рве усе, працює по всіх цілях, крім танка", – розповідає про спроможності зброї командир зенітно-ракетного відділення Донецького прикордонного загону Владислав.
Він наголошує, що плюси цієї установки – скорострільність та бронебійність.
Також прикордонники додали, що зенітна установка ефективно працює по цілях на висоті до 2 кілометрів та на відстані до 2,5 кілометрів.
"Нині використовується переважно для враження повітряних цілей – шахеди, дрони-розвідники, інші повітряні цілі", – уточнили прикордонники.
Нові ЗУ-23-2 використовуватимуть і окремо на стаціонарних позиціях, і на вантажівках чи інших мобільних платформах у поєднанні з різними засобами виявлення цілей та наведення.
На цей час сформовані нові розрахунки зенітних установок пройшли необхідну підготовку та вже заступають на бойове чергування.
У ДПСУ не уточнили, яка компанія розробила нові ЗУ-23-2. Імовірно, українським прикордонникам поставили ZU-23-2CP польського виробництва.
Довідка
Зауважимо, що ZU-23-2CP є версією розробленої в СРСР спареної зенітної установки ЗУ-23.
Виготовляє такі установки польська компанія Zakłady Mechaniczne Tarnów, яка входить до складу Polska Grupa Zbrojeniowa.
ZU-23-2CP забезпечує ураження цілі 23-мм бронебійно-запалювальними трасуючими (HEI-T), бронебійно-підкаліберними трасуючими (APDS-T та FAPDS-T) боєприпасами.
Нагадаємо, що Нідерланди надали Держприкордонслужбі України потужну партію медичної техніки та обладнання.
Окрім того, "Українська бронетехніка" отримає новітню систему ситуаційної обізнаності Vegvisir Core.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.