Про це розповідає Рубрика, посилаючись на Незламні.City.
У чому проблема?
З перших днів війни Київський обласний центр ментального здоров'я у Ворзелі був пошкоджений обстрілами, а майно – розграбували росіяни, які жили в закладі й нищили все навколо.
Під час окупації директорка Київського обласного центру ментального здоров'я Тетяна Пономаренко разом з персоналом евакуйовували хворих та вже думала про те, як відновити розтрощену лікарню і на місці розбитого відділення створити унікальне нове реабілітаційне формування. Персонал центру не одну добу днював й ночував, щоб перші 17 пацієнтів заселилися в новенькі палати й мали все найкраще.
Яке рішення?
Нове відділення медико-психологічної реабілітації відкрили у приміщенні, яке найбільше постраждало від окупантів. Протягом 2023 року його інтенсивно відбудовували коштом міжнародних та громадських організацій. Паралельно відновлювали медичну базу, щоб надавати психологічні та реабілітаційні послуги.
«Сьогодні люди, які прагнуть жити на Київщині, хочуть повертатися не лише у своє відновлене житло. А й мати якісні медичні послуги, зокрема психологічні та реабілітаційні. Через постійний стрес дедалі більше людей мають проблеми з ментальним здоров'ям. Тому одним із завдань є розширення переліку медичних установ та збільшення кількості фахівців, які здатні допомогти людям долати проблеми. І над цим ми працюємо вже сьогодні в рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?», започаткованої Оленою Зеленською», – зазначив очільник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.
Як це працює?
Відділення відремонтоване та наповнене без залучення бюджетних коштів і розраховане на 25 ліжок. Є три реабілітаційні кімнати, де надають понад 20 різних послуг. Тут прийматимуть як військових, так і цивільних. Лікування для кожного пацієнта підбирають індивідуально.
Відділення оснащене інвентарем для групових занять, а також технічними комплексами для поліпшення функцій головного мозку — пам'яті, уваги, мислення. Крім того, для пацієнтів є фізична терапія, масаж. Серед новацій у роботі закладу — біосугестивна терапія для корекції і лікування психосоматичних розладів.
Для ефективної та швидкої реабілітації застосують сучасні технології:
«Тут прийматимуть як військових, так і цивільних. Лікування для кожного пацієнта підбирають індивідуально. Регулярно проводять групові тренінги» , – зауважив очільник ОВА.
У відділенні працює 6 клінічних та практичних психологів, постійно практикують студенти.
Активно до реабілітації пацієнтів залучають волонтерів.
На полях Національної обʼєднуючої платформи "Пліч-о-пліч: згуртовані громади" начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов… Читати більше
КНДР упродовж найближчих місяців надішле підкріплення північнокорейським військовим, які вже воюють на стороні росії проти… Читати більше
Співробітники ДБР у взаємодії із СБУ виявили нові факти у справі про прорив кордону на… Читати більше
Партнери України обговорюватимуть гарантії безпеки для неї, серед яких – збереження сильної армії, яку оснащують,… Читати більше
Через теплу погоду цьогоріч в горах Буковини ведмеді відмовилися від зимової сплячки. Лісівники зафільмували одного… Читати більше
В Україні минулого тижня, з 13 до 19 січня, на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіли… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.