Розпочато онлайн-запис на здавання зразків ДНК для українців за кордоном: як працює це рішення
Міністерство внутрішніх справ України 2 січня оголосило початок онлайн-запису для українців за кордоном для того, щоби здати ДНК-аналіз. Зразки допомагають шукати зниклих безвісти на війні.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на МВС України.
У чому проблема?
У листопаді Міністерство внутрішніх справ України запустило кампанію з відбору зразків ДНК в українців за кордоном. Біологічний матеріал використовується для пошуку та ідентифікації осіб, зниклих за особливих обставин. Розпочали з Польщі та Німеччини.
За тиждень роботи (з 28 листопада по 5 грудня) фахівці Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти відібрали 164 біологічні зразки та передали їх слідчим Нацполіції. Наразі експертні дослідження тривають.
"Такий досвід співпраці показав свою ефективність. Тож ми будемо продовжувати цей процес та вже напрацьовуємо нові графіки відбору ДНК-матеріалу в українців, які вимушено перебувають за кордоном", – наголосив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.
Яке рішення?
«Щоб організувати якісний пошук, нам необхідно більше інформації. Наші громадяни можуть в електронному варіанті дистанційно заповнити цю анкету або прийти до уповноваженого в регіонах», — повідомив Міністр внутрішніх справ.
Наразі розпочато онлайн-запис на здавання зразків ДНК для тих українців, які перебувають за кордоном. Попередній запис необхідний, аби визначити в яких країнах та містах є запит на відкриття додаткових пунктів відбору біоматеріалів та залучення фахівців.
Як це працює?
МВС реалізує проєкт спільно з International Commission on Missing Persons – ICMP (Міжнародною комісією з питань зниклих безвісти). Пункти збору працюватимуть на базі закордонних представництв Державна міграційна служба України.
Біологічні матеріали передадуть слідчим Нацполіції для пошуку та ідентифікації осіб, зниклих за особливих обставин.
Заявки приймають до 15 січня 2024 року на електронну адресу [email protected]
У повідомленні необхідно вказати:
- Свої контактні дані (ПІБ, номер телефону)
- Адресу підрозділу, до якого плануєте звернутися й орієнтовну дату.
Добровільне здавання ДНК-зразків може пришвидшити нелегкий процес розшуку зниклих.
Нагадаємо в травні цього року в Україні запустили Єдиний реєстр зниклих безвісти, який розробило Міністерства внутрішніх справ спільно з уповноваженим зі зниклих безвісти та іншими відомствами.
Також повідомлялось, що в кожному регіоні запроваджена інституція Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, де працюють помічники, психологи, юристи.
Уповноважений з питань осіб зниклих безвісти Олег Котенко зауважив, що багато з тих, кого розшукували, живі, вони перебували в полоні.
Окрім того, українцям пояснили, з чого почати пошук родичів, які зникли безвісти.
Україна вперше стала використовувати у воєнний час мобільні лабораторії для ідентифікації загиблих, які здатні обробляти зразки ДНК за півтори години. Раніше на такі аналізи могли піти роки.
Україна закупила обладнання для відбору, оцифрування та зберігання ДНК-зразків військовослужбовців.