Левиця із зооцентру під Києвом отримала контузію внаслідок ворожої атаки: уламки ракети впали за 300 метрів
Одна з левиць Центру порятунку диких тварин отримала контузію після того, як неподалік впали уламки російської ракети під час масованої атаки столиці 2 січня.
Про це пише Рубрика, посилаючись на організацію.
Як зазначили, уламки ворожої ракети впали за 300 метрів від її вольєра.
Голова Центру порятунку диких тварин Наталія Попова у коментарі для "УП. Життя" розповіла, що постраждала 2-річна африканська левиця на ім'я Юна.
"Спочатку було дуже яскраво, а потім – багато вогню та диму. Юна була єдиною, хто був на вулиці. Приліт стався у полі, навіть жодного дерева між цим місцем і вольєром не було", – поділилася вона.
За словами Наталії, після обстрілу левицю першою побачила саме вона.
"Зараз Юна має повну розкоординацію й не може звестися на ноги. Лікарі призначили лікування, але жодних прогнозів не дають", – розповіла очільниця центру.
Інші тварини перелякані, але таких наслідків, як у Юни, не мають. В момент ракетного обстрілу вони перебували у будівлі.
Наталія розповідає, що раніше Юна не мала проблем зі здоров'ям. Її готували на відправку до Європи – незабаром мали бути готові документи.
"Юну врятували в Київській області. Вона жила в маленькій клітці з ще одним левом. Він її пригнічував, тому весь час Юна була у стресі. Коли ми їх обох забрали, в них було обмороження, бо жили на бетоні навіть без підстилки. Це ж африканські тварини, вони до нашої зими не пристосовані.
Хоч ми їх розділили, стрес у Юни тривав досить довго. Однак до сьогоднішнього дня вона повністю прийшла до тями й була здоровою", – поділилася історією левиці голова центру.
Що відомо про тварин зоопарків, які постраждали під час обстрілів
Варто зазначити, що це не перший випадок, коли тварини потерпають від ворожих обстрілів та повітряних атак.
Так, у листопаді цього року у притулку для тварин внаслідок ранкового удару ворога по Київській області постраждала тигриця.
Окрім того, 16 травня цього року, окупаційні війська застосували комплексну атаку на Київ із різних напрямків одночасно.
Один із уламків збитої ракети потрапив на територію зоопарку, через що мешканці звіринця пережили стрес та на цей час потребують антистресової терапії.
Також зазнав значних обстрілів на початку війни Екопарк у Харкові. Ледь не кожен вольєр тут потребував значного ремонту, щоби можна було запустити тварин. Тоді засновник екопарку Олександр Фельдман повідомив, що через обстріл російських військ парк знищений, великих тварин доведеться приспати, тому що немає можливості перевезти.
До того ж зоопарк "Казкова діброва" в окупованій Новій Каховці повністю затопило через підрив російськими військами греблі, та працівникам все-таки вдалося врятувати невелику кількість тварин.