Завдяки спільному проєкту МОЗ та Світового банку закупили 14 новітніх ангіографів: для чого це рішення
Закупівля у 2023 році 14 сучасних ангіографів – один із проміжних результатів спільного проєкту Міністерства охорони здоров'я України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей».
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на МОЗ.
У чому проблема?
Ангіограф – цифровий рентген апарат, завдяки якому лікарі можуть оперативно обстежувати патології судин різних органів і систем, визначати місця їхнього звуження, закупорки або ж розширення, наявність внутрішньої кровотечі та інші процеси і хвороби, які виявити та боротися з якими в інший спосіб не вдається. За допомогою іонізуючого (рентгенівського) випромінювання медики проводитимуть лікувальні маніпуляції у разі виявлення порушень кровообігу та інших патологій.
Обстеження судин та оперативні втручання на такому обладнанні є ефективними завдяки якості зображення. Новітні технології дозволяють проводити сканування елементів малих судин з винятковою чіткістю. Водночас система також підтримує візуалізацію всього тіла пацієнта і забезпечує доступ до нього з усіх боків.
Яке рішення?
За останні 8 років співпраці Міністерства охорони здоров'я зі Світовим банком вдалося швидко та ефективно перелаштувати потреби медичної системи – спершу на виклики, повʼязані з пандемією COVID-19, зараз – адаптувати та впроваджувати нові проєкти в умовах повномасштабної війни. Зокрема, застосовано механізм розширеної підтримки, що дозволяє закуповувати таке критично необхідне лікарням дороговартісне обладнання, як ангіографи чи КТ, за прямими договорами зі світовими виробниками.
"Це пришвидшує терміни поставки та розширює доступ до медичних послуг для кожного українця», – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Як це працює?
Медобладнання розподілено між медзакладами у 10 областях України. Зазначимо, що у грудні 2023 року вже відбулося постачання чотирьох ангіографічних систем, обладнання доставлено на Одещину, Сумщину та Київщину.
Ще 10 систем надійдуть в Україну у січні-лютому 2024 року – для Дніпровщини, Львівщини, Полтавщини, Хмельниччини, Чернігівщини, Буковини та Тернопільщини.
Нагадаємо, раніше Рубрика повідомляла, що за ініціативи Міністерства охорони здоровʼя України Медичні закупівлі України придбали 12 інкубаторів інтенсивної терапії для новонароджених дітей. За умовами договору вони будуть поставлені до 29 лютого 2024 року.