На Черкащині собаки-терапевти завітали на карнавал до дітей з інвалідністю: у чому рішення
Собаки-каністерапевти Черкаського обласного клубу службового собаківництва для дітей з інвалідністю влаштували свято.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Суспільне та на Фейсбук ЧОКСС.
У чому проблема?
Усі, хто має вдома тварину, знають, ніхто не надасть стільки позитивних емоцій, не заспокоїть і не вислухає краще, ніж домашній улюбленець. Кішки, кролики, черепахи, птахи, і, звичайно ж, собаки — наші маленькі друзі, мовчазні психотерапевти, справжня віддушина в сучасних реаліях нашого занадто серйозного і виснажливого світу.
Дослідження показують, що перебування поруч із собакою, ігри і тактильний контакт з нею зменшують стрес, збільшують фізичну активність, надають допомогу при депресії і тривожності, заспокоюють і мотивують. Основною передумовою, чому саме собака робить таку благотворну дію, є те, що він завжди радий спілкуванню з людиною. Собаки легко навчаються, краще, ніж інші тварини, висловлюють свої емоції. А ще вони вміють уважно слухати.
Яке рішення?
Собаки-каністерапевти Черкаського обласного клубу службового собаківництва влаштували свято для дітей з інвалідністю.
Вухаті та кудлаті артисти, як і годиться, були в костюмах, з новорічною програмою та подарунками.
На Закарпатті впроваджують каністерапію для реабілітації бійців: як працює це рішення
Як це працює?
Каністерапія — це метод лікування за допомогою спеціально навчених собак, розповіла його керівниця Наталія Кривоколінська.
Під звуки оплесків артисти-каністерапевти продемонстрували свої вміння.
Кнопочка — найменша у команді. Та образ у неї не менш важливий, на святі вона – королева, розповіла її власниця пані Ольга.
"Це дівчинка, так! Дивіться яка сукня у нас красива. Тут вона трішки скромняжка. Бачите, вона боїться десь там. Але ми звикаємо, ми спілкуємося ось з такими подружками. Ось Коля дивіться який в нас красень. Да, Коля? Це наш кавалер".
Разом зі своїми друзями Розочкою і Рокі місяць тому він приїхав з Німеччини, розповіла його власниця пані Валентина.
"Це у нас снігова королева, це у нас мушкетер, а це у нас син діда мороза. Коля майже вже артист. Він уже уміє команду "зайчик" виконувати, і Роза робить "зайчика", а Рокі два роки тому вже сюди ходив. Він у нас Чемпіон Германії, Чемпіон клуба німецького".
Цей новорічний карнавал організували для дітей з інвалідністю, розповіла ведуча заходу пані Діана.
"Дітки з особливими потребами потребують емоцію. І от коли вони спілкуються з нашими собаками, вони отримують позитивну емоцію, від цього вони починають краще говорити, рухатися, тобто вони стають більш відкритими".
Мама Анна ходить регулярно на терапію разом з донькою Дарією. Для них такі зустрічі — заряд позитивних емоцій.
"Дітки приходять сюди з задоволенням. Погратись, поспостерігати за песиками. Для них це велике задоволення. Моя дитина полюбляє гратися з усіма породами песиків, але помітила, що з меншими породами малюсінькими такими вона полюбляє гратися найбільше".
Маленькій Ірі найбільше сьогодні сподобався коргі у костюмі дракона, а ще сподобалося водити собачок у колі і бігати з ними.
Полюбляють свята і артисти, розповіла пані Валентина.
"Вони наскільки у все це втягуються, що їм подобаються діти, оце все, вони в такому драйві, як і ми всі".
Нагадаємо, раніше у Нацгвардії розповіли як впливає каністерапія на лікування військових.
Також "Рубрика" дізналася, як у Запоріжжі ветеранам та їхнім сім'ям допомагають сертифіковані собаки-терапевти Аш, Берта, Мотіко та Лінда. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Каністерапія та реабілітація військових: як це працює?".
Окрім того, ми повідомляли, що у Запоріжжі для дітей місцеві рятувальники та благодійники розпочали створення посібника з протимінної безпеки. До міста також привезли відомого собаку-сапера Патрона.