Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Державного агентства лісових ресурсів України.
У чому проблема?
Як зазначили у відомстві, з 24 лютого 2022 року майже 3 млн га лісу в Україні зазнали впливу військових дій. Сьогодні під окупацією та бойовими діями знаходиться понад 800 тисяч га лісів, які ми можемо втратити.
Тому потрібно працювати над створенням нових лісів. Під час війни це особливо важливо, оскільки наразі Україна втрачає українські ліси та інші цінні території через військові дії. Щоб їх відновити потрібні десятиліття.
Яке рішення?
Торік Верховна Рада ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів", який дав старт узаконенню самосійних лісів на землях сільськогосподарського призначення та на інших категоріях земель.
Саме це допоможе збільшити площу лісів. З прийняттям даного Закону Держлісагентство розпочало кампанію з виявлення та збереження самосійних лісів.
Адже самосійні ліси мають природне походження та є більш стійкими, у порівнянні зі штучними. Окрім того, молоді дерева найкраще накопичують вуглець з атмосфери – головну причину зміни клімату.
Як це працює?
Як розповіли агентства лісових ресурсів, перше, що зробили – це за допомогою дешифрування супутникових знімків, у співпраці з ВО "Укрдержліспроект" виявлено понад 1,7 млн га лісових насаджень поза межами лісового фонду України.
Повідомляють, що у 2023 році фахівцями територіальних органів Держлісагентства направлено понад 1,7 тис. клопотань до органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування щодо ідентифікації та віднесення цих земельних ділянок до категорії самозалісених на загальну площу 1,8 млн га.
"Наразі отримано позитивних рішень на площу 28,8 тис. га, проміжних відповідей – на загальну площу понад 244 тис. га", зауважили в агенстві.
Наступний крок – підприємства, установи та організації Держлісагентства звертаються до органів місцевого самоврядування стосовно передачі у постійне лісокористування самозалісених ділянок. Вже направлено понад 2 тисячі таких клопотань на загальну площу 62,3 тис. га.
Наразі отримано від органів місцевого самоврядування позитивних рішень щодо передачі самозалісених ділянок по всій країні на загальну площу понад 13,2 тис. га, з яких уже оформлено речових прав на площу 6,5 тис. га.
Нагадуємо, що для лісівників – це суто волонтерський проєкт. Підприємства сплачують:
Окрім того, вкладають кошти в охорону, захист та догляд за лісом, а перший дохід з'явиться через 20-30 років.
"Натомість, громади вже отримують додаткові податки (рентна плата, податок на лісові землі) та збережений, доглянутий ліс", підкреслили в установі.
Нагадаємо, що Державне підприємство "Ліси України" разом з громадами та міжнародними партнерами запустило програму порятунку лісів Forest recovery.
Окрім того, в Україні через ЕкоСистему, що є національною платформою, де зібрали всі адміністративні екопослуги для бізнесу і вся екологічну інформацію для громадян, видали перший електронний сертифікат про походження деревини.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.