Зеленський провів підсумкову Ставку: обговорили плани на наступний рік та виробництво дронів
Сьогодні, 30 грудня, Президент України Володимир Зеленський провів підсумкову Ставку верховного головнокомандувача. Обговорювали планування наступного року та виробництво дронів.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Telegram-канал глави держави.
"Підбили воєнні підсумки року. Проаналізували результати ведення бойових дій та наші рішення. Що ми зробили правильно, а що могли зробити краще", – написав Зеленський.
За його словами, на Ставці було визначено стратегію застосування Сил оборони на прийдешній рік з урахуванням усіх висновків, прогнозів і наших можливостей.
"Цьогоріч Україна не відступила на жодному напрямку на землі, повернула собі море і зробила безпечнішим небо. Ми продовжуємо працювати як одна команда. Дякую кожному й кожній, хто віддає всі сили заради перемоги України", – підкреслив він.
Як повідомлялося, на пресконференції 19 грудня Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна в 2024 році виготовить мільйон дронів для Сил оборони України.
Міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що в Україні наступного 2024 року планують виготовити 1 мільйон FPV дронів, понад 10 тисяч ударних дронів середньої дальності польоту та понад тисячу дронів із дальністю від 1 000 км.
Міністерство оборони має на меті забезпечити військових максимальною кількістю БпЛА. Виробники дронів працюють "величезними темпами". Наразі для успішної реалізації стратегії оборонного виробництва Україна шукає рішення щодо фінансування та залучає західних партнерів.
"Згідно з потребами зараз починаємо їх (дронів – ред.) закуповувати, виробляти, працювати з партнерами, щоб вони теж надіслали як міжнародну технічну допомогу. Всю кількість, яку озвучують і волонтери, і керівництво, ми можемо виконати", – сказав очільник МОУ.
Він наголосив, метою міністерства є забезпечення військових максимальною кількістю дронів.
Після розробки плану на 2024 рік було виділено 55 мільярдів грн як перший транш на дрони для армії. Міноборони працює згідно з планом — пришвидшити і збільшити спроможність закупівлі, виробництва, окремо від уже затверджених 55 мільярдів.