USAID доставив модульні будівлі для модернізації пункту перетину кордону на Волині: як працює це рішення
Проект USAID доставив шість модульних будівель для модернізації пункту перетину кордону у Волинській області.
Про це пише Рубрика з посиланням на Фейсбук USAID "Економічна підтримка України".
У чому проблема?
Пункти пропуску із сусідніми Польщею та Словаччиною є важливими експортними воротами України та мають стратегічне значення в експортній логістиці країни.
Своєчасні та суттєві оновлення покращують загальну функціональність інфраструктури ППК.
"У співпраці з нашими міжнародними партнерами Агентство відновлення вже активно модернізує ті пункти пропуску, які ми отримали у підпорядкування. Капітальні ремонти, благоустрій, відновлення прикордонних автошляхів – цей комплекс робіт необхідний як для збільшення пропускної спроможності, так і для комфорту людей", – каже Мустафа Найєм – голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.
Яке рішення?
З 18 по 22 грудня Проект USAID "Економічна підтримка України" (Проект USAID) доставив шість модульних будівель для встановлення у пункті перетину кордону (ППК) у Волинській області.
Виготовлені дніпровською виробничою компанією АРТМЕТАЛ УКРАЇНА, модульні будівлі будуть використовуватися як офіси для співробітників Державної митної та прикордонної Служб України.
USAID втричі збільшила грантову підтримку для українських підприємств: у чому рішення
Як це працює?
Протягом грудня та на початку січня 2024 року буде продовжуватись:
- необхідна підготовка ґрунту,
- демонтаж існуючих модульних будівель,
- підключення телефонних та інтернет-мереж.
Після завершення встановлення кожна модульна будівля матиме:
- електропостачання,
- систему освітлення,
- телефонний та інтернет-доступ,
- опалення,
- кондиціонування,
- та офісну меблі.
"За угодою з Проектом USAID ми маємо виготовити 32 модульні споруди та навіси, вони шести різних розмірів та типів використання: є санвузли, навіси, модулі для роботи митників та прикордонників. Першу партію таких будинків для одного з пунктів пропуску на кордоні у Волинській області ми зараз завершуємо. Наша місія – зробити швидке будівництво доступним та покращити умови для тих, хто користується цими мобільними будівлями, щоб людям було зручно та комфортно виконувати свою роботу", – говорить Олег Мірошниченко, генеральний директор компанії АРТМЕТАЛ УКРАЇНА.
Волинський дорожній ППК, який з'єднує Україну з Польщею, має значну стратегічну експортну важливість і є пріоритетним ППК для покращення логістичної інфраструктури країни. Оновлення пунктів перетину кордону сприятиме ефективному вивезенню зернових на міжнародні ринки. Для України, яка є одним із провідних світових експортерів зерна, це не тільки сприяє зміцненню економіки країни, але й відіграє ключову роль у запобіганні глобальній продовольчій кризі.
Довідка
У 2023-2026 роках Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) виділяє 115 млн доларів США на підтримку Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України (ДАВРІУ), Укрзалізниці (УЗ) та Державної митної служби України з метою модернізації пунктів перетину кордону (ППК) ) України з Польщею, Угорщиною, Румунією, Молдовою та Словаччиною для збільшення обсягів торгівлі, експорту зерна.
Зазначимо, що Проєкт USAID працює над модернізацією пунктів перетину кордону для:
- підвищення операційної ефективності,
- покращення логістики перевезень вантажів,
- збільшення обсягів торгівлі,
- експорту зернових та транспортних потоків в цілому.
Так, 6 грудня проєкт USAID "Економічна підтримка України" доставив та встановив генератор потужністю 50 кВт на залізничному пункті перетину кордону (ППК) у Волинській області.
А на початку грудня із заміною та встановленням 479 світлодіодних світильників Проєкт USAID "Економічна підтримка України" (Проєкт USAID) розпочав модернізацію систем освітлення на ключових пунктах перетину на кордоні з Польщею та Словаччиною.