Як повідомив у Телеграмі Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, про це йшлось під час наради з віцепрем'єр-міністром Олександром Кубраковим, Міністерством фінансів, Міністерством економіки та Держагентством відновлення, пише Рубрика.
У чому проблема?
Як писала Рубрика, у ніч на 6 червня, російські загарбники здійснили підрив Каховської гідроелектростанції.
Тоді в Укргідроенерго заявили, що Каховська ГЕС повністю зруйнована і відновленню не підлягає.
Осушення Каховського водосховища внаслідок підриву росіянами греблі ГЕС може посилити тенденції аридизації (опустелювання) півдня України, що матиме вплив на глобальну продовольчу систему.
Водосховище зберігало 94% води, яка живила 30 меліоративних систем Херсонської області, 74% меліоративних систем Запорізької та 30% – Дніпропетровської областей.
Також перед жителями цих областей постали проблеми, з якими мешканцям регіону доведеться справлятися не один рік. Серед них не остання — це водопостачання та очищення води. Адже через обміління водосховища частина Дніпропетровської області втратила можливість мати питну воду.
Окрім того, повідомлялося, що з квітня 2022 року Миколаїв залишається без централізованого водопостачання через те, що російські загарбники перебили водогін Дніпро-Миколаїв, що на території Херсонської області.
Яке рішення?
Кабінет міністрів України виділив 8,5 млрд грн на розв'язання проблеми водопостачання для жителів південних регіонів.
Як це працює?
За словами Шмигаля, внаслідок підриву Росією Каховської ГЕС та постійних обстрілів частина населених пунктів на півдні України зіткнулася з проблемою водопостачання. Ще влітку були розпочаті роботи з прокладання магістральних водогонів на ділянці Інгулець — Кряжеве (Кривий Ріг), Покров — Нікополь — Марганець та Запоріжжя — Томаківка — Марганець.
"Заслухали інформацію про поточний стан виконання робіт і потреби в додатковому фінансуванні. Загалом на це уряд виділив 8,5 млрд грн. За даними Держагентства відновлення, завезене потрібне обладнання, будівництво водогонів триває, і на початку наступного року вже очікуються результати", – зазначив Шмигаль.
Також на нараді проговорили комплексне розв'язання проблеми водопостачання в місті Миколаєві.
"Скоординували нашу роботу. Дав міністерствам необхідні завдання, аби пришвидшити реалізацію проєктів із забезпечення водою людей в цих населених пунктах", – підкреслив Шмигаль.
Нагадаємо, громади Криворізького району,які постраждали в наслідок підриву Каховської гідроелектростанції, продовжують забезпечувати питною водою, встановивши 14 водоочисних станцій.
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.