У Запоріжжі відкрили перший в Україні Центр з розшуку безвісті зниклих осіб: як працює це рішення
У Запоріжжі відкрили перший в Україні Центр з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин – під час бойових дій та на тимчасово окупованих територіях. Центр відкрито за ініціативи Національної поліції України та за підтримки Групи Метінвест та комбінату Запоріжсталь.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на ZPRZ.CITY .
У чому проблема?
З початку повномасштабного вторгнення у Запорізькій області вважаються зниклими безвісти близько 2 тисяч громадян. Аби знайти цих людей, відкрито перший в Україні «Центр розшуку осіб, зниклих за особливих обставин.
«Найважливіше – повернути всіх наших людей додому. Ми кооперуємо наші зусилля та активно співпрацюємо з усіма правоохоронними органами, аби зробити роботу більш ефективною. Впевнений, що цей Центр допоможе у пошуку безвісти зниклих під час бойових дій та на тимчасовою окупованих територіях України», – зауважив очільник ЗОВА Юрій Малашко.
Яке рішення?
Основною метою діяльності Центру є підвищення ефективності слідчої та пошукової роботи та налагодження постійного зв'язку поліцейських з родинами безвісти зниклих.
«Цей центр вкрай необхідний для фіксування та розслідування злочинів проти людини, які чинять російські війська проти українців на українській землі. Цивілізований світ має знати, які жертви несе наш народ через цю невмотивовану війну, розв'язану проти України. Тому Метінвест та «Запоріжсталь» надали підтримку у розміщенні цього центру у Запоріжжі. На жаль, роботи у встановленні правди та справедливості у злочинах проти українців цьому центру буде вистачати, однак це необхідно зробити з поваги до людей та закону», – підкреслив операційний директор Групи Метінвест Олександр Мироненко.
Як це працює?
В центрі з розшуку безвісти зниклих працюватимуть понад 40 поліцейських – це слідчі, працівники кримінальної поліції, кіберполіцейські та спеціалісти-криміналісти. Як зазначається, вони використовують оперативні, процесуальні, агентурні та розвідувальні методи пошуку людей на території області та сусідніх регіонів.
Правоохоронці проводитимуть опитування громадян, які заявили про безвісне зникнення, збір та обробку всього масиву інформації для встановлення можливого місцезнаходження зниклих людей – перебування у полоні, за кордоном або доведення факту загибелі. Зокрема на базі центру робитимуть відбір ДНК-зразків у біологічних родичів зниклих безвісти та в подальшому призначатимуть судові експертизи.
У разі, якщо ви втратили зв'язок з рідними та близькими, що залишилися на тимчасово окупованих територіях Запорізької області або мешкали чи перебували у місцевостях поблизу лінії зіткнення, звертайтеся до територіальних підрозділів поліції або за номером телефону: 095-450-41-86 та в месенджери WhatsApp, Telegram, Viber, Signal за вказаним номером.
Раніше Рубрика повідомляла, що близько 28 тисяч жителів України внесено до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Нагадаємо в травні цього року в Україні запустили Єдиний реєстр зниклих безвісти, який розробило Міністерства внутрішніх справ спільно з уповноваженим зі зниклих безвісти та іншими відомствами.
Також повідомлялось, що в кожному регіоні запроваджена інституція Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, де працюють помічники, психологи, юристи.
Уповноважений з питань осіб зниклих безвісти Олег Котенко зауважив, що багато з тих, кого розшукували, живі, вони перебували в полоні.
Окрім того, українцям пояснили, з чого почати пошук родичів, які зникли безвісти.