В Україні запустили кампанію, щоб посприяти звільненню з полону захисників "Азовсталі": як працює це рішення
"Асоціація родин захисників Азовсталі" й Banda Agency запустили кампанію для привернення уваги до порушень російською федерацією норм Женевської конвенції щодо утримання військовополонених.
Про це пише Рубрика, посилаючись на організаторів кампанії.
У чому проблема?
Ми всі пам'ятаємо героїчну оборону Маріуполя, як наші захисники боролися за місто 86 днів, 82 з яких у повному оточенні. Вони відбивали атаки сили ворога, що переважала, та сподівалися на порятунок.
Однак, 16 травня 2022 року вище військове керівництво України віддало наказ припинити оборону Маріуполя та зберегти життя. Тоді військовим довелося здатися в полон, адже такі умови поставила росія.
Своєю чергою Україна намагалася, використовуючи обмін, повернути захисників "Азовсталі" та Маріуполя.
Так 21 вересня минулого року вдалося звільнити 215 українських захисників в обмін на Віктора Медведчука.
Зокрема і командирів з "Азовсталі":
- Денис Прокопенко "Редіс",
- Сергій Волинський "Волина",
- Святослав Паламар,
- Денис Шлега,
- Олег Хоменко.
Також серед звільнених українських захисників опинилися:
- керівник патрульної поліції Маріуполя Михайло Вершинін,
- парамедикиня Катерина Поліщук з позивним "Пташка",
- старший сержант 36-ї бригади Михайло Діанов,
- вагітна військова медикиня Мар'яна Мамонтова,
- Дмитро Козацький із "Азову", чиї фото облетіли весь світ.
З того часу вже 19 місяців рф приховує стан та місцеперебування 1600 полонених захисників "Азовсталі" й Маріуполя. Останні великі обміни були пів року тому, це найдовший період без обмінів після 24 лютого 2022 року.
Яке рішення?
"Асоціація родин захисників Азовсталі" й Banda Agency запустили кампанію для привернення уваги до порушень російською федерацією норм Женевської конвенції щодо утримання військовополонених.
"Ми знаємо від тих, хто повернувся, що російський полон передбачає тортури голодом, утримання полонених в антисанітарних умовах, неможливість місяцями виходити на вулицю, ненадання їм ліків чи медичної допомоги, регулярні побиття, тортури електричним струмом, зрізання татуювань, виривання зубів плоскогубцями, проведення незаконних публічних судових процесів, неможливість спілкування з родичами чи візити представників міжнародних організацій, і приховування їх місцезнаходження", зазначили організатори.
Як це працює?
Як долучитися до кампанії?
Рідні військовополонених закликають українців поширювати інформацію про полонених у соцмережах і тегати "Червоний хрест".
Матеріали для кампанії переклали на більш як 10 мов, серед яких англійська, іспанська, французька, німецька, італійська й польська.
View this post on Instagram
Завантажити їх можна за посиланням.
Публікації в соцмережах потрібно позначати хештегом #freeAzovstalDefenders, а також відмічати міжнародні організації, як-от "Червоний хрест", а також політиків, медіа й блогерів.
"У будь-якій соцмережі відмічайте @icrc. Це єдина організація, яка може отримати дозвіл на відвідування до обох сторін, що утримують військовополонених. Україна надає доступ до місць утримання полонених майже що два тижні, Росія ж блокує всі запити", – кажуть у Banda Agency.
Нагадаємо, що 8 липня цього року із Туреччини в України повернулися командир "Азова" Денис Прокопенко "Редіс", його заступник Святослав Паламар "Калина", в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський "Волина", старший офіцер "Азова" Олег Хоменко та командир 12-ї бригади Нацгвардії Денис Шлега.
У середині липня Денис Прокопенко оголосив про повернення на службу.
Окрім того, нещодавно у столиці відбулася акція "Не мовчи! Полон вбиває!" на підтримку захисників Маріуполя, які наразі перебувають у російському полоні.