Уряд затвердив порядок раннього виявлення порушень розвитку у дітей до 4 років: у чому рішення

Кабінет міністрів України затвердив порядок раннього виявлення порушень розвитку у дітей до 4 років.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я, пише Рубрика.

У чому проблема?

Очільник МОЗ Віктор Ляшко заявив, що перші роки життя людини відіграють визначальну роль в тому, яким буде все її життя.

"За підрахунками іноземних фахівців, кожен долар, витрачений на раннє втручання, заощаджує до 17 доларів, які знадобилися б на лікування та спеціальні навчальні програми у майбутньому. Саме система раннього втручання запобігає інвалідизації дітей, у яких виявлені порушення від народження, та необхідності їх утримання в спеціалізованих закладах. І мова не лише про дітей, а й про їх батьків", – сказав він.

Яке рішення?

Кабмін затвердив порядок раннього виявлення порушень розвитку у дітей до 4 років.

Система раннього втручання передбачає:

  • виявлення та профілактику порушень розвитку у дітей,
  • поліпшення їх розвитку,
  • підвищення якості життя,
  • супровід та підтримку сімей з дітьми віком від народження до 4 років,
  • запобігає інвалідизації дітей у майбутньому.

Як це працює?

"Перші роки життя людини відіграють визначальну роль для того, яким буде все її життя. За підрахунками іноземних фахівців, кожен долар, витрачений на раннє втручання, заощаджує до 17 доларів, які знадобилися б на лікування та спеціальні навчальні програми у майбутньому. Саме система раннього втручання запобігає інвалідизації дітей, у яких виявлені порушення від народження, та необхідності їх утримання в спеціалізованих закладах. І мова не лише про дітей, а і про їх батьків. Це система, яка поліпшує якість життя всієї сім'ї, навіть якщо не завжди можна зробити дитину здоровою", – зауважив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Впровадження механізму раннього втручання стане можливим на рівні системи охорони здоров'я у межах відповідних договорів медзакладів з НСЗУ за Програмою медичних гарантій.

Мова про медпослуги у межах пакетів:

  •  "Первинна медична допомога",
  • "Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими протягом перших 3 років життя"
  • "Неонатальний скринінг".

Зокрема, йдеться про якомога більш раннє обстеження дитини командою спеціалістів різного профілю (лікарем, реабілітологом, дитячим психологом, педагогом-дефектологом, логопедом, іншими спеціалістами за потреби) і відповідна робота щодо ранньої реабілітації дитини та підтримки сім'ї.

Найперші етапи виявлення захворювань на ранньому етапі вже працюють у медзакладах. Це неонатальний скринінг – дослідження, яке охоплює 21 рідкісне генетичне захворювання та проводиться в перші 48-72 години життя дитини.

Система скринінгу дозволяє виявляти наявність спадкових та вроджених патологій у ранній стадії хвороби немовляти. Завдяки своєчасно призначеному лікуванню симптоми хвороби можна нівелювати або значно полегшити.

Впродовж 2023 року було проведено понад 154 тисячі обстежень на базі регіональних центрів скринінгу.

Проведення скринінгу абсолютно безоплатне для родини, включаючи подальше обстеження та лікування дитини у випадку виявлення ризиків.

Для отримання послуги батькам новонародженого необхідно лише надати письмову згоду на проведення дослідження. Після цього лікар сформує пакет документів для лабораторії.

Загалом за період функціонування програми розширеного неонатального скринінгу виявлено близько 250 підтверджених орфанних захворювань, з яких 24 – спінальна мʼязова атрофія.

Саме у перші роки життя є найвищі шанси запобігти появі обмежень як у фізичному, так і психосоціальному розвитку дитини.

Як повідомлялось, навіть в умовах воєнного стану в Україні продовжується робота з сім'ями дітей, які мають порушення розвитку або ризик таких порушень. Після повномасштабного вторгнення послуга раннього втручання набула ще більшої актуальності,  адже фахівці раннього втручання надають допомогу  і родинам дітей з травмами війни. 

Свіжі дописи

  • Новини

Проєкт із рекрутингу до ЗСУ налічує понад 3300 актуальних вакансій: які найпопулярніші

Проєкт із рекрутингу до ЗСУ за пів року наростив обсяг вакансій до всіх родів військ,… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Стефанчук зустрівся з Ердоганом: обговорили Формулу миру та звільнення військовополонених

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у ході свого візиту в Туреччину зустрівся з президентом Реджепом… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Как влияют новости на курс криптовалют: анализ и примеры

Криптовалютная индустрия неустанно развивается и изменения, которые в ней происходят, оказывают существенное влияние на цену… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Міненерго: остаточне рішення про підвищення тарифів на електроенергію ще не прийнято

У зв'язку з сьогоднішньою ситуацією в енергосистемі, скоріш за все, тарифи на електроенергію в Україні… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Фіцо все ще оперують, він – у тяжкому стані. Замах скоїли з політичних мотивів: уряд Словаччини

Міністри оборони та внутрішніх справ Словаччини Роберт Каліняк та Матуш Шутай Ешток заявили, що прем'єр-міністр… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024
  • Новини

Генштаб: на Харківському напрямку ворог посилив інтенсивність бойових дій

На Харківському напрямку зросла інтенсивність бойових дій, українські захисники відбили вже десять ворожих атак у… Читати більше

Wednesday May 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.