Про це повідомляє Рубрика з посиланням на пресслужбу поліції Києва.
На початку грудня поточного року до поліції Києва звернувся місцевий мешканець із повідомленням про те, що невідомі побили, а також пограбували його 16-річного сина.
Під час проведення розшукових заходів було встановлено причетних до скоєння злочину осіб.
"Ми дізнались, що група юнаків, серед яких переважно неповнолітні, планувала вчиняти злочини на території столиці. Зловмисники залучили до своєї протиправної діяльності дівчат, які мали знайомитись в інтернеті з хлопцями та запрошувати на побачення. Перевагу надавали власникам дорогих ґаджетів. Надалі, компанія планувала грабувати тих, хто прийде на зустріч", – розповів начальник Подільського управління поліції Юрій Трембіцький.
За даними поліції, юнаки залучили дівчат, які мали знайомитись в інтернеті з хлопцями та запрошувати їх на побачення.
Перевагу віддавали власникам дорогих гаджетів. Надалі компанія планувала грабувати тих, хто прийде на зустріч.
Так відбулось і цього разу — молодики побили хлопця, коли той прямував на побачення, і відібрали телефон й здали гаджет у ломбард.
"Виручені" кошти розділили між собою.
"Порушники зізнались, що на злочинні дії їх спонукав російський серіал про кримінальне життя підлітків, яких вони хотіли наслідувати", – додам Трембіцький.
Поліціянти вже знайшли викрадений телефон та вилучили його як речовий доказ.
Двом юнакам 2006 та 2007 років народження повідомили про підозру за ч. 4 ст. 186 Кримінального кодексу України – грабіж, поєднаний із насильством, вчинений за попередньою змовою групою осіб та під час воєнного стану.
Їм загрожує від семи до десяти років позбавлення волі.
Ймовірно, натхненням для юнаків став російський кримінальний серіал 2023 року "Слово пацана" про молодіжні банди Казані кінця 1980-х років, який викликав гучного розголосу в Росії. Цей серіал пропагує насильство й бандитську романтику.
На жаль, свою популярність він знайшов й серед українських дітей.
"Це звичайний феномен споживання масової культури. Для багатьох людей абсолютно все одно, це голлівудський фільм чи російський. Люди вмикають те, що їм цікаво. Це не можна розцінювати як феномен свідомої прихильності до ворога", – пояснює доктор медичних наук, професор кафедри загальної, дитячої, судової психіатрії і наркології Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика Борис Михайлов.
Він додає, що люди, які досі дивляться російські фільми, не хочуть змін, не бажають напружувати мозок. Вони мають найпростіші на біологічному рівні прагнення й устремління, елементарні потреби.
"І цей контент на такий прошарок населення і спрямований. На примітивно орієнтованих, як би неприємно це не прозвучало", – говорить Михайлов.
Психіатр наголошує, що у подібні фільми можуть бути свідомо закладені елементи програмованого впливу. І навіть "24 лютого" в кадрі теж може бути не випадковою датою.
"Крім того, в такі фільми можуть бути закладені подразники, які викликають емоційну реакцію. Те ж саме насилля, кров, протиправні дії, романтизація бандитизму. А адекватної реакції немає, бо людина є примітивним споживачем", – каже психіатр.
За словами Михайлова, такий контент є особливо небезпечним для дітей та підлітків, чия психіка лише формується.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий вести перемовини з російським диктатором Володимиром Путіним. Але… Читати більше
Колишній заступник голови Консервативної партії у Великій Британії, 55-річний Джек Лопресті, добровільно доєднався до Міжнародного… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони лінійку наземних роботизованих комплексів… Читати більше
До Міжнародного дня книгодарування, 14 лютого, благодійний фонд savED разом із партнером книгарнею Readeat запустили… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаелем… Читати більше
Міністерство закордонних справ Фінляндії створило на своєму сайті окремий розділ з інформацією для громадян, які бажають… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.