У Чорному морі цивільне судно під прапором Панами підірвалось на міні
У Чорному морі на ворожій морській міні стався підрив цивільного судна під прапором Панами.
Про це в Телеграмі повідомляють Сили оборони півдня України, пише Рубрика.
Балкер прямував під завантаження зерном до одного з дунайських портів.
Судно втратило хід і керування, на верхній палубі виникла пожежа. Для уникнення затоплення капітан зафіксував судно на мілині.
Катери Морської охорони та пошуково-рятувальної служби негайно надали допомогу екіпажу, доставили медиків на борт, ідеться в повідомленні.
Sea Baby та "Мамай": СБУ для проведення операцій у Чорному морі використовує два надводні дрони
При огляді судна та опитуванні капітана були виявлені двоє моряків, які отримали поранення.
Одному надана допомога на місці, другого пораненого для дообстеження у супроводі медиків доправили до найближчої лікарні. Його стан задовільний.
До судна спрямовані буксири для зняття з мілини і доставки в порт.
Сили оборони півдня наголосили, що продовжують забезпечення безпеки цивільного судноплавства в умовах щільного замінування моря ворогом.
Штормова погода часто посилює мінну небезпеку. Саме тому питання розмінування моря за підтримки міжнародного партнерства залишається актуальним.
Як повідомляла Рубрика, речниця обʼєднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк не виключає, що росіяни застосовуватимуть дрон "Одуванчик" по цивільних суднах.
Міни в Чорному морі
З початку вторгнення в Україну, Росія забруднила мінами і акваторію Чорного моря. Їх часто виносить на узбережжя в південних областях України. Ці міни – серйозна загроза для судноплавства.
6 жовтня повідомлялося, що в Чорному морі підірвалося на міні комерційне судно Kafkametler, яке йшло під прапором Туреччини. Екіпаж не постраждав, а сам корабель отримав незначні пошкодження. Стався інцидент в 11 морських милях на північ від міста Суліна в Румунії.
Також повідомлялось, що біля берегів Румунії у Чорному морі підірвався на міні танкер із нафтопродуктами, який пливе під прапором Ліберії.
Після цих випадків Туреччина, Болгарія і Румунія вирішили створити ініціативу для боротьби з морськими мінами в Чорному морі.