Про це пише Рубрика, посилаючись на соціальні мережі Єрмака та Сійярто.
Варто зазначити, що раніше в офісі президента України заявили, що можливі переговори з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном можуть стосуватися широкого спектра двосторонніх відносин.
Єрмак повідомив, що між ними відбулася продуктивна телефонна розмова у продовження спілкування між президентом Зеленським та прем'єром Орбаном.
Керівник ОПУ підтвердив, що в Україні працюють над організацією зустрічі двох лідерів у найближчому майбутньому.
"Також обговорили просування України на євроінтеграційному шляху", – вказав Єрмак.
Своєю чергою угорський міністр запевнив, що Угорщина не змінить свою миротворчу місію.
"Ми, звичайно, не змінимо нашу миротворчу позицію, але я з нетерпінням чекаю на нашу особисту зустріч у січні, коли ми матимемо можливість обговорити найактуальніші двосторонні питання", – зазначив Сійярто.
За словами глави МЗС Угорщини, підтримка високого рівня діалогу важлива, "тому що це дає надію, що ми можемо поліпшити наші відносини".
Угорський міністр додав, що Будапешт зацікавлений в тому, щоб підтримувати якнайкращу співпрацю з усіма сусідами.
Позиція Угорщини щодо України
Як відомо, Угорщина й Україна майже не вели контактів на високому рівні після повномасштабного вторгнення росії у лютому 2022 року. Однак в останні тижні вони активізувались на різних рівнях.
Раніше Зеленський заявив, що під час короткої зустрічі в Аргентині він просив Орбана назвати хоча б одну причину, чому Україна не має бути в ЄС.
Як пише FT, напередодні саміту, лідери ЄС щосили намагалися зрозуміти, чого саме хоче Орбан. Чи виконував він накази президента росії володимира путіна, чи намагався змусити Брюссель розблокувати заморожені кошти?
Орбан та його союзники неодноразово заявляли, що його протидія допомоги Україні не пов'язана із фінансуванням Угорщини з боку ЄС. Але коли саміт підійшов до завершення, він нарешті назвав свою ціну: виплата 20 млрд євро, що залишилися.
Угорський лідер також зазначив, що має ще 75 можливостей заблокувати процес вступу України, оскільки кожен етап вимагає одноголосного схвалення членів ЄС.
Варто зазначити, що ЄС схвалив виділення Угорщини 10 млрд євро минулого тижня. Однак, будь-яке подальше виділення коштів, швидше за все, зустріне жорсткий опір. Інші 20 млрд євро, які належать Угорщині, утримуються відповідно до окремої процедури, яка дає Брюсселю необхідні важелі.
Питання допомоги Україні розглядатиметься на окремому саміті ЄС на початку лютого.
Щоб схвалити угоду про надання пакета допомоги Україні на 50 млрд євро у 2024-2027 роках, країни-члени Європейського Союзу розглядають можливість позбавити Угорщину права голосу.
У застосунку "Резерв+" другий раз за місяць стався збій: спостерігаються технічні проблеми. Про це повідомляє… Читати більше
Глава Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга закликав подивитись на дії росії на тлі повідомлень… Читати більше
Поблизу станції "Академік Вернадський" на острові Галіндез українські дослідники здійняли прапор бригади Національної гвардії "Азов".… Читати більше
У Кривому Розі внаслідок російської атаки балістикою ввечері 22 лютого був зруйнований храм УПЦ МП:… Читати більше
У Києві вже другий день поспіль продовжує погіршуватися стан якості повітря: на лівому березі рівень… Читати більше
Про запровадження найбільшого пакета санкцій проти російської федерації оголосила Велика Британія: заходи спрямовані на посилення… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.