Правозахисники хочуть, аби МКС перекваліфікував справу про депортація українських дітей на геноцид

До Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду Харківська правозахисна група підготувала подання щодо необхідності перекваліфікації відкритого провадження щодо депортації українських дітей зі статті "Воєнні злочини" на статтю "Геноцид".

Про це під час пресконференції у Медіацентрі Україна-Укрінформ на тему: "Чому вивезення дітей до РФ – геноцид?" заявив юрист Харківської правозахисної групи Микола Комаровський, передає Рубрика.

"Щодо подання, то маю зазначити, що головна наша мета полягає у тому, що ми намагаємося переконати Офіс прокурора перекваліфікувати вже відкрите провадження зі статті 8, яка має назву "воєнні злочини" Римського статуту на злочин геноциду", – розповів він.

За його словами, це подання ХПЗ не є першим взагалі – ще торік різні правозахисні організації звертали увагу на це питання.

Але, на його думку, потрібно розуміти, що є низка аспектів щодо цього.

Правозахисник заявив, що одним із цих аспектів є те, що головна мета попередніх подань і інформаційних повідомлень до МКС полягала у наданні інформації про те, що вчиняється, щоб вже не порушувати питання конкретно про кваліфікацію цих дій, а залишити його на вирішення МКС.

"У нас є об'єктивна сторона, де ми описуємо факти, тобто, що вчинялося, а потім вже йде обґрунтування інших аспектів злочину геноциду", – розповів Комаровський.

Він поінформував, що у поданні враховуються кейси незаконних всиновлень українських дітей у рф на рівні їхніх топчиновників.

"І навіть присвячено окремі пункти подання саме висвітленню цих новин. Це є вагомим доказом, це включено до нашого подання, до його фактичної частини. І також це дозволяє нам доводити багато інших юридичних конструкцій, які є необхідними, щоб вказати, що має місце злочин геноциду", – сказав правозахисник.

Юрист зазначив, що він як автор подання вважає, що фактичною точкою відліку у цьому питанні можна вважати прийняття президентом рф володимиром путіним указу наприкінці травня 2022 року, відповідно до якого було передбачено надання у довільній формі російського громадянства українським дітям.

Відповідаючи на питання, скільки може зайняти часу розгляд цього подання, він зазначив, що наразі відбулася лише стадія подання цього документу на Офіс прокурора МКС.

"Якщо порівнювати з нашим українським законодавством, то це – стадія досудового розслідування, де йде також збір доказів, попередньо кваліфікуються ці діяння. І процес цей, на жаль, не є швидким, він може тривати насправді роками. І багато чого буде залежати від того, як будуть далі розвиватися події у рамках війни в Україні", – пояснив Комаровський.

Правозахисник переконаний, що саме визнання того, що депортація українських дітей є геноцидом, буде мати дуже суттєве і важливе значення, у тому числі інформаційне.

"Головний наслідок, якого ми добиваємося – це все ж таки притягнення винних осіб до відповідальності. Якщо говорити про МКС, то це саме (йдеться про – ред.) відповідальність вищого політичного керівництва (РФ – ред.). Але воно (досягнення цієї цілі – ред.) є дуже складним і залежить від багатьох аспектів, і, у першу чергу, від того, як далі буде розвиватися війна в Україні", – переконаний юрист.

Він поінформував, що це подання було відправлене до Офісу прокурора МКС 22 листопада 2023 року.

Наразі воно вже є у відкритому доступі, в онлайн-бібліотеці Харківської правозахисної групи.

Як повідомлялося, у березні МКС видав ордери на арешт президента рф та уповноваженої президента Ррф у справах дитини Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у воєнних злочинах – депортації та незаконному переміщенні населення, зокрема дітей, з окупованої території України.

За даними дослідження Єльського університету, у Білорусь депортували понад 2400 українських дітей.

Нагадаємо, що Самопроголошений президент білорусі олександр лукашенко можливо причетний до примусової депортації кілька тисяч українських дітей до рб.

Повідомлялось, що Білоруський Червоний Хрест перестав бути членом Міжнародної федерації товариств Червоного Хреста. Це сталося через депортацію українських дітей.

Свіжі дописи

  • Новини

У прокат виходить документалка про іноземців в українській армії: як підтримати фільм

Наприкінці січня в Україні відбудеться прем’єра фільму “Одного літа в Україні”, що розповідає про іноземних… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

В Україні побудують другу чергу найбільшої в Східній Європі вітроелектростанції: у Давосі підписали угоду

У Давосі українська група ДТЕК та данська Vestas, яка є провідним світовим виробником вітрових турбін,… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

У Лондоні проходить фотовиставка української фотографки: про що вона і як туди потрапити?

“Рубрика” розповідає деталі. У чому проблема? За кордоном все частіше запитують: “Чи досі в Україні… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Повернення викрадених росією дітей: Зеленський переговорив з прем’єром Катару та президентом ПАР

Президент Володимир Зеленський у Давосі зустрівся з прем’єр-міністром, міністром закордонних справ Катару Мухаммадом бін Абдулрахманом… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

Нова пошта відкрила нове відділення у Сполученому Королівстві

Відділення компанії Nova Post запрацювало у Манчестері та стало третім у Сполученому Королівстві. Ще два… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025
  • Новини

10 тисяч поранених вже перевіз евакуаційний автобус “Австрійка”, названий на честь загиблої госпітальєрки

Екіпажі евакуаційного автобуса "Австрійка", названого на честь загиблої бойової медикині Наталії Яцун (Фраушер), досягли важливого… Читати більше

Wednesday January 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.