Про це дружина Президента України Олена Зеленська повідомила у Фейсбуці, пише Рубрика.
Зеленська висловила сподівання, що ці брошури стануть першим кроком до українськомовного аудіогіда.
Як нагадала перша леді, висічена у скелях Йорданії тисячолітня Петра є одним із архітектурних чудес світу разом із Великою китайською стіною та римським Колізеєм.
В останньому українськомовний аудіогід уже є.
З 11 грудня можливість слухати екскурсію українською мовою з'явилася також у музеї Бенакі (Афіни, Греція), де представлені понад мільйон артефактів грецької історії.
"За 2023 рік наш проєкт з українізації провідних світових пам'яток подвоївся. Тепер 77 екскурсій українською мовою доступні в 43 країнах", – зауважила Зеленська.
Дружина Президента висловила вдячність посольствам України у згаданих державах та всім закордонним партнерам. За її словами, це важливо "не лише для мільйонів українських вимушених переселенців, але й для всіх, хто цінує свободу та вільну культуру".
"Українська сьогодні – це мова опору агресії та боротьби за ідентичність, за життя та право на існування", – наголосила перша леді.
Ще один наш спосіб говорити зі світом – українські книжкові полички в бібліотеках різних країн. За даними Зеленської, у грудні поточного року лише в Данії таких з'явилося одразу три: у містах Ікаст, Гентофте та Сківе.
Одна українська книжкова поличка є в Аргентині – у Центральній бібліотеці Буенос-Айреса імені Рікардо Гуїральдеса. Вона стала другою в Латинській Америці.
Загалом 190 українських книжкових поличок із найкращою художньою, історичною, філософською та іншою літературою вже доступні в 45 країнах світу.
"Коли імперія прагне знищити не лише Україну, але й українську культуру, робимо так, щоб цієї культури більшало. Це ще одна форма нашого опору – культурна, ціннісна. З книжок і наукових праць, а не лише з новин світ дізнається, як багато Україна дала людству, щоб розуміти нас краще. Як свою невід'ємну частину, без якої, як і без інших, неможливий", – підкреслила Зеленська.
Як повідомляла Рубрика, у всесвітньо відомому віденському музеї Бельведер з'явиться аудіогід українською мовою.
Також у Версальському палаці, що знаходиться у Франції, з'явився україномовний гід.
Окрім того, у межах проєкту першої леді України Олени Зеленської із впровадження україномовних аудіогідів відбувся запуск аудіогіда в Музеї Сергія Параджанова у Республіці Вірменія.
Таліби провели рейд на офіс єдиної в Афганістані жіночої радіостанції Radio Begum та призупинили її… Читати більше
Періодичне контрольоване затоплення цих територій покращує ріст рослинності, збільшує поглинання вуглецю та зменшує загальні викиди… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ворожого удару по Ізюму, що у Харківській області, зросла до 6 осіб.… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський підписав закони, які передбачають продовження терміну воєнного стану та загальної мобілізації.… Читати більше
Між Україною та росією відбувся черговий обмін військовополоненими, під час якого обміняти вдалося 150 українських… Читати більше
На острові Галіндез, де розташована українська антарктична станція "Академік Вернадський", біологи зафіксували унікальний випадок –… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.