Про це повідомив Микола Кулеба — засновник фонду Save Ukraine, який організував повернення, пише Рубрика.
Він зазначив, що у такий спосіб фонд завершив 14-ту рятувальну місію.
Під час неї в Україну повернули 14 дітей, 7 із яких — діти, позбавлені батьківського піклування.
Один з урятованих — 8-річний Єлисей — жив із бабусею на окупованій частині Херсонщини. Після смерті бабусі окупаційна влада відправила хлопчика в інтернат. Його мама, яка жила в Одесі, не могла поїхати по сина через стан здоров'я, а її двоюрідній сестрі дитину не віддали, хоча вона мала всі документи.
Оскільки Єлисей пів року перебував на території рф без батьківського піклування, то йому надали статус, що дозволяє, зокрема, віддати його в російську сімʼю.
"Потрібно було діяти, бо якщо дитина пів року перебуває на території рф без батьківського піклування, їй надається відповідний статус, що дозволяє віддати в російську сімʼю або обрати інший спосіб влаштування. Тож наша команда зробила все, для того, щоб мама отримала необхідну медичну допомогу і змогла забрати дитину з окупованої території", – наголосив Кулеба.
Мама Єлисея вирушила по сина, і після допитів ФСБ вона зрештою змогла його забрати з інтернату.
Двоє інших хлопців — це брати Андрій та Михайло. Вони сироти, і до повномасштабного вторгнення їх виховували в прийомній родині на окупованій території.
Коли їм виповнилось 18 років, вони зрозуміли, що окупаційна влада відправить їх воювати проти України, розповідає Кулеба. В Україні їх розшукували як безвісти зниклих.
"Зараз усі троє вже в безпеці. Дітей чекає відновлення й повернення до нормального життя", — написав Кулеба.
Нагадаємо, раніше ми писали, про повернення в Україну депортованого з Маріуполя до росії Богдана Єрмохіна.
У росії йому незаконно вручили повістку. Тому, депортований підліток із Маріуполя Богдан Єрмохін звернувся до президента Володимира Зеленського і закликав допомогти повернутися до України.
Як писала Рубрика, у російській федерації в Саратовській області госпіталізували понад 100 українських школярів з "ЛНР", одна 12-річна дитина померла, не витримавши "оздоровлення" по-російськи.
Також 21 грудня на підконтрольну територію України повернули 17-річного Михайла, який мешкав на тимчасово окупованій території: для його порятунку знадобилося близько місяця.
А 22 грудня, повернули 12-річного хлопчика, сина військовослужбовиці.
Що відомо про депортації дітей на ТОТ і в росію
Нагадаємо, з початку повномасштабної російської агресії військові ворожої армії вивозять українських дітей в рф та підконтрольні їм території. В Україні створили мапу таборів, в які направляють дітей.
Як повідомлялось, на тимчасово окупованих територіях України російські загарбники посилюють примусове насадження російської агресивної ідеології.
Окрім того, національний спротив повідомляє, що на тимчасово захоплених територіях російські окупанти затримують дітей, аби тиснути на їхніх батьків.
Також повідомлялось, що росіяни вербують кримських школярів до "Юнармії".
Як повідомив омбудсмен Лубінець, що офіційно підтверджена депортація понад 19,5 тисячі українських дітей.
У разі депортації вас або вашої родини можна звернутися до Офісу омбудсмена:
Також у разі депортації дитини можна заповнити онлайн-форму заяви "Повідомити про зникнення/депортацію/примусове переміщення дитини" на сайті "Діти війни".
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Печерський районний суд Києва обрав колишньому командирові 155 бригади Дмитру Рюмшину, військові з цієї бригади… Читати більше
На полях Національної обʼєднуючої платформи "Пліч-о-пліч: згуртовані громади" начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов… Читати більше
КНДР упродовж найближчих місяців надішле підкріплення північнокорейським військовим, які вже воюють на стороні росії проти… Читати більше
Співробітники ДБР у взаємодії із СБУ виявили нові факти у справі про прорив кордону на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.