Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу МОН.
У чому проблема?
Понад 20 місяців в Україні триває повномасштабна війна. І як би нам не хотілося зробити так, щоб жахливі події в країні ніяк не торкнулися наших дітей, вони стали невіддільною частиною і їхнього життя.
За цей час мільйони дітей постраждали від рук російських окупантів. Сьогодні українські діти здригаються від вибухів і пострілів, прокидаються під пронизливі звуки сирен та засинають у підвалах.
Тому говорити про війну, смерть, втрати й горе з дітьми складно. Далеко не кожний дорослий може самотужки підібрати слова та образи, які не будуть додатково травмувати дитину.
Особливо це стосується шкільних закладів, де вчителям потрібно підібрати підхід до кожної дитини окремо.
Яке рішення?
Тому Міністерство освіти і науки розробило посібник для педагогів, у якому викладені рекомендації щодо того, як розповідати дітям у навчальних закладах про російсько-українську війну.
Як зазначили у відомстві, він має сприяти формуванню громадянської позиції та навчити розрізняти факти й фейки.
"Учителям посібник допоможе розповісти про перебіг російсько-української війни, пояснити школярам, чому виникають війни, розвивати навички медіаграмотності", наголосили у міністерстві.
Як це працює?
Посібник розділений на блоки, призначені для учнів початкової, середньої та старшої школи. Матеріали з нього можна використовувати для проведення виховної години, уроків громадянської та історичної, мовно-літературної освітніх галузей тощо.
Про що пропонують розповідати?
Ключові факти та фейки про російсько-українську війну:
Російські маніпуляції та історичні факти на противагу їм:
Загальне поняття війни:
Перемоги України в сучасній війні:
Як про це варто розповідати?
МОН рекомендує використовувати метод "Походи́в моїх черевиках". Це розмови про свій та чужий досвід під час війни.
"Нехай це будуть для початку історії більш "віддалених" персонажів війни чи територій. Важливо до історії знайти символічний об'єкт (іграшковий пес Патрон, модель літака "Мрія", копія керамічного півника з Бородянки тощо).
Потім – запитання, що з цих історій є подібним до вашого досвіду. Зрештою – індивідуальні винятки та екстраординарний досвід", пропонують у посібнику.
Також у МОН радять персоніфікувати війну, використовуючи історії військових, волонтерів та цивільних. Зокрема, на їхньому прикладі проаналізувати поняття:
У міністерстві зазначають, що обговорення творів мистецтва – це спосіб почати розмову про війну, важливий інструмент для виявлення та подолання травми.
"Важливо звернути увагу на акценти, чому митці зображують війну, героїзують події та персонажів", підкреслюють в посібнику.
Щоб учні могли подолати надмірне хвилювання, потрібно розповідати їм:
Це можна зробити у формі бесіди, ігор або моделювання ситуації.
Окрім того, у посібнику міститься методичка для виявлення фейків та наведені приклади текстів для учнів різного віку, на яких вони зможуть тренуватися розпізнавати неправдиву інформацію.
Нагадаємо, уже понад рік у 22 українських містах діють простори проєкту "СпівДія заради дітей". Тут діти отримують психологічну підтримку, знаходять нові захоплення та друзів, навчаються та розвиваються.
Часом — не лише одне з одним, а й навіть із батьками. "Рубрика" поспілкувалася з керівницею проєкту, щоб дізнатися, як це працює та як за рік роботи вже вдалося допомогти понад 80 000 дітей. Читайте докладніше у нашому матеріалі: ""Дві години безтурботного дитинства": як проєкт підтримки дітей допомагає маленьким українцям під час війни".
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.