Екорішення: у Луцьку Центр управління відходами здав на утилізацію майже тонну батарейок

У Центрі управління відходами "Чистий Луцьк" зібрали та передали на утилізацію першу партію батарейок вагою 960 кілограмів та відправили до фірми зі Львова.

Про це розповів фахівець зі зв'язків з громадськістю центру Павло Березюк телефоном Суспільному, пише Рубрика.

У чому проблема?

Звичайна пальчикова батарейка, знайома кожному ще з дитинства, стає небезпечним відходом, коли вичерпує свій ресурс. Якщо вона потрапляє в землю, то токсичні речовини всередині неї забруднюють до 16 квадратних метрів землі.

Щоб уникнути цього, батарейки потрібно переробляти спеціальним чином. На жаль, в Україні немає жодного заводу чи підприємства, яке займалося б такою переробкою. 

Яке рішення?

Тому у м. Луцьку налагоджено вже як понад 10 років організований збір відходів I класу небезпеки, які утворюються в помешканнях лучан, а саме:

  • ртутовмісних люмінесцентних ламп,
  • відпрацьованих термометрів,
  • батарейок.

Фото: Луцька міська рада

А нещодавно Центр управління відходами "Чистий Луцьк" передав на утилізацію першу партію батарейок вагою 960 кілограмів, їх відправили до фірми зі Львова.

"Батарейки, які приносили відвідувачі, почали накопичувати з часу відкриття центру. Це не всі батарейки, які ми здали, оскільки ця послуга платна", — сказав фахівець.

Як це працює?

Здати батарейки та інші фракції відходів жителі міської громади можуть на вулиці Трункіна, 7 щоденно з 7:00 до 20:00.

Фото: Facebook/Чистий Луцьк

Як зазначили на сайті міськради, впродовж 2023 року з пунктів збору небезпечних відходів зібрали та передали на утилізацію орієнтовно:

  • тонну відходів електричного та електронного обладнання,
  • 1 700 відпрацьованих ртутовмісних ламп,
  • 120 термометрів.

Батарейки, які відвантажили в Луцьку для подальшої утилізації, 20 грудня 2023 року. Фото: Facebook/Чистий Луцьк

 

Також у громаді встановлені спеціальні контейнери для збору люмінесцентних ламп, відпрацьованих термометрів та батарейок за такими адресами:

  • м. Луцьк, вул. Б.Хмельницького, 40 А;
  • м. Луцьк, бульвар Дружби народів, 13 А;
  • с. Жидичин, вул. Данила Галицького, 12
  • с. Княгининок, вул. Соборна, 77
  • с. Забороль, вул. Володимирська, 34-а.

Окрім того, як уточнили, ще 1 200 кілограмів батарейок залишилося, котрі здаватимуть на утилізацію пізніше.

Довідка

Центр управління відходами — це соціальний проєкт, реалізований за кошти комунального автотранспортного підприємства "Луцькспецкомунтранс".

Варто зазначити, що переробка тонни батарейок на заводі "Greenwee" (Румунія) коштує 400-500$, але через зберігання і перевезення ця вартість значно збільшується.

Фінансувати переробку з бюджету країни або міст в стратегічній перспективі буде неправильно. Оскільки хтось може споживати 100 батарейок на рік, інша людина може не використовувати й 10.

Будівництво переробного заводу в Україні теж не буде рентабельним, поки обсяг оплаченої переробки не досягне хоча б 800 тонн батарейок на рік.

Тому екологічні організації вже не перший рік займаються адвокацією закону, який зобов'язав би всіх постачальників батарейок в Україні закладати вартість доставки і переробки в ціну кожної батарейки.

Нагадаємо, що павербанки, гірлянди на батарейках і самі батарейки, газові балони, LED-лампи — все це зношується і зрештою йде на смітник. Та як утилізовувати речі, що виручають нас під час блекаутів, правильно? "Рубрика" знає відповідь. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Від батарейок до балонів з газом: як утилізувати речі, що допомагають під час блекаутів".

Окрім того, попри надскладні воєнні виклики, з якими протягом останнього часу стикнулися вітчизняний бізнес та суспільство, наша країна продовжує рух у бік євроінтеграції. Підтвердженням тому можуть слугувати численні благодійні та екологічні ініціативи, які навіть в таких складних умовах реалізує український бізнес. Одним з таких надважливих проєктів є збір, сортування та утилізація використаних елементів живлення, який реалізує компанія "АТБ" у партнерстві з Duracell, Savservice та Promo Service.

Свіжі дописи

  • Новини

У Близнюківській громаді зводять сучасне укриття для центральної лікарні: навіщо це рішення

У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Міноборони допустило до використання у ЗСУ ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3

Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

В Україні запустили збір речей для стареньких з притулків: для чого це рішення

Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Україна має право на самооборону: в МЗС відреагували на заяву путіна про удар ракетою “Орєшнік” по Україні

Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

2000 подарунків для маленьких сердець: в Україні запустили акцію до Нового року для здійснення дитячих мрій

Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Був проти допомоги Україні: кандидат Трампа у генпрокурори США відмовився від посади

Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.