Одразу до двох: Ісландія вирішила приєднатися до Коаліції з розмінування та IT-коаліції

Ісландія вирішила приєднатися до двох коаліцій, що надають підтримку Україні, – Коаліції з розмінування та IT-коаліції.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство оборони України.

Як зазначили у відомстві, з початку російського повномасштабного вторгнення в нашу країну Ісландія надавала гуманітарну, економічну та безпекову підтримку Україні здебільшого через міжнародні організації:

  • ООН,
  • Світовий банк,
  • НАТО,
  • та інші багатонаціональні форуми.

"Вдячний уряду та народу Ісландії за потужну підтримку. Завдяки нашим партнерам ми зможемо посилити сфери інформаційних технологій, зв'язку та кібербезпеки, а також мати необхідне навчання та обладнання для розмінування", – заявив міністр оборони України Рустем Умєров.

Також Ісландія оголосила додаткове фінансування обсягом 340 тисяч євро через Комплексний пакет допомоги НАТО для закупівлі медичних засобів для України.

"Ми сподіваємося, що наша підтримка призведе до зміцнення оборонного потенціалу України. Приєднуючись до коаліцій та надаючи додаткове фінансування у рамках Комплексного пакета допомоги НАТО, ми продовжуємо нашу нелетальну підтримку України в боротьбі проти несправедливого та незаконного вторгнення росії", – зазначив міністр закордонних справ Ісландії Б'ярні Бенедіктссон.

Наразі до складу IT-коаліції входять вісім країн:

  • Естонія,
  • Люксембург,
  • Бельгія,
  • Данія,
  • Ісландія,
  • Латвія,
  • Литва,
  • Японія.

Зауважимо, що Велика Британія та Італія також оголосили про намір приєднатися.

Що відомо про створення коаліцій для допомоги Україні

Нагадаємо, що Норвегія, Данія, Ісландія, Фінляндія та Швеція зараз і в довгостроковій перспективі надаватимуть Україні військову, економічну, гуманітарну та політичну підтримку для боротьби проти російської агресії.

"Ми прагнемо, щоб наша військова підтримка допомагала боронити Україну, особливо проти ракет, якими зараз її атакують. І ми продовжуватимемо цю сильну підтримку й надалі", – запевнив глава уряду Норвегії.

Раніше президент України Володимир Зеленський та європейські лідери домовилися про створення коаліції бойових літаків.

Окрім того, Латвія ініціювала створення коаліції дронів та підтвердила, що готова продовжувати й поглиблювати співпрацю, шукати нових партнерів.

Також під час засідання Контактної групи з питань оборони України (UDCG) 19 вересня міністри оборони України, Естонії та Люксембургу провели стартову зустріч нової ІТ-коаліції у рамках "формату Рамштайн".

До того ж 11 грудня Норвегія та Велика Британія для підтримки України створили морську коаліцію.

Варто зазначати, що Україна запросила Туреччину приєднатися до Морської коаліції для зміцнення безпеки у Чорному морі.

Свіжі дописи

  • Новини

ЗМІ: ЄС хоче переманити американських науковців, яким президент США скорочує фінансування

У відповідь на скорочення американським урядом витрат на освіту та дослідження група європейських країн розробляє… Читати більше

Thursday March 20th, 2025
  • Новини

Єврокомісія в межах кредиту G7 виділила Україні ще 1 млрд євро

Європейська комісія надає Україні ще 1 млрд євро. Кошти виділяють в рамках позики G7, яка… Читати більше

Thursday March 20th, 2025
  • Новини

У Запоріжжі відкривають шосту підземну школу де навчатимуться школярі та вихованці дитсадків

У Запоріжжі в протирадіаційному укритті в колегіумі "Елінт" завершили будівництво шостої підземної школи. Про це… Читати більше

Thursday March 20th, 2025
  • Новини

Міненерго США підтвердило, що може взяти управління українськими АЕС

Президент Володимир Зеленський заявив, що під час телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом йшлося… Читати більше

Thursday March 20th, 2025
  • Новини

На кількість миротворців в Україні впливає позиція США, – Зеленський

Глава української держави Володимир Зеленський заявив, що діалог щодо європейських миротворців в Україні триває. Якщо… Читати більше

Thursday March 20th, 2025
  • Новини

“Дві дуже хороші розмови”: американський президент залишився задоволений розмовами із путіним та Зеленським

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп у інтерв'ю Breitbart News наголосив, що розмови із очільником кремля… Читати більше

Thursday March 20th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.