Українські музиканти у Німеччині розпочинають проєкт підтримки української класичної музики: як працює це рішення
Українські музиканти в Німеччині разом із німецькими меломанами розпочинають проєкт підтримки української класичної музики.
Про це розповідає Рубрика, посилаючись на Укрінформ.
У чому проблема?
Українські музиканти поставили собі метою зробити розмаїття та красу української класичної музики відомою в Німеччині.
Музика України здебільшого невідома в Європі, оскільки її пригнічували, заперечували та забороняли протягом століть російського панування. Зараз не лише життя, але й культура України знову стикаються із загрозою», – зазначила ініціаторка проєкту, піаністка Тетяна Шиліна-Лєнк.
Яке рішення?
Нещодавно у Німеччині була створена асоціація «Ukraine.Musik.Futurum», мета якої збереження і розповсюдження української класичної музики. Першим проєктом ініціативи буде аудіоантологія української класичної фортепіанної музики XVIII-ХХІ століть у виконанні відомих в Європі і в світі українських піаністів.
Як це працює?
За словами Тетяна Шиліна-Лєнк, проєкт некомерційний. Поширювати його планується через медіаресурси, зокрема радіо, і організацію концертів.
Планується аудіозапис фортепіанних творів українських композиторів XVIII-ХХІ століття у виконанні всесвітньо відомих українських піаністів, а також концерти української класичної музики та музикознавчі дослідження.
Наразі активісти проводять краудфандінг. План – зібрати 11 тисяч євро на запис, виконання та дослідження української класичної музики, що перебуває під загрозою зникнення.