Уряд заборонив приватизацію державного і комунального майна на територіях активних бойових дій
Кабінет міністрів України ухвалив рішення про заборону на період дії воєнного стану приватизації державного і комунального майна на територіях активних бойових дій.
Про це повідомила пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, передає Рубрика.
"На сьогоднішньому засіданні уряд вніс зміни до постанов КМУ від 23 серпня 2022 року № 952 і від 6 грудня 2022 року № 1364", — йдеться у повідомленні.
У Мінреінтеграції пояснили, що ухвалені зміни передбачають, що під час воєнного стану та протягом 3 місяців після його припинення (скасування) приватизація державного і комунального майна на територіях активних бойових дій не проводитиметься.
Території бойових дій визначаються згідно з переліком територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією. Цей перелік затверджений наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 року № 309 та періодично оновлюється.
Велика приватизація в Україні була призупинена влітку минулого року законопроектом №7451. 30 травня 2023 року парламент у другому читанні схвалив законопроект №8250, який вносить зміни до закону "Про Фонд державного майна України" для його оптимізації. За проект закону проголосував 231 народний депутат.
20 червня 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав законопроект №8250, який відновлює велику приватизацію та оптимізує структури Фонду державного майна України (ФДМУ).
31 липня 2023 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль доручив Міністерству економіки та Фонду державного майна України (ФДМУ) створити єдину базу підприємств, що перебувають у власності держави, і обговорив із представниками відомств їх приватизацію.