Про це повідомила пресслужба НБУ, інформує Рубрика.
Набір із трьох срібних пам'ятних монет продовжує серію "Українська спадщина" та присвячений одному з національних музичних символів України — всесвітньовідомій колядці "Щедрик" в обробці композитора Миколи Леонтовича.
Презентація набору пам'ятних монет "Щедрик — колядка дзвонів" відбулася 21 грудня в Національному банку України.
"Синергія і єднання двох культур — української та американської — сприяли створенню композиції, яка тепер є символом Різдва в усьому світі", — зазначив голова НБУ Андрій Пишний.
Монети продаватимуть у онлайн-магазині НБУ, а також в "Укргазбанку", "Радабанку", "Таскомбанку" та "Приватбанку" у 2024 році.
Тираж набору — до 5 тисяч штук.
Як виглядають монети?
Вперше в українській нумізматиці для монет обрали форму дзвонів, адже мелодія "Щедрика" нагадує передзвін, а американська версія цієї всесвітньовідомої пісні зветься "Колядка дзвонів". Монети-дзвоники поєднали в собі національні кольори України та США.
Кожна з трьох монет, що входять до набору, має номінал у 10 гривень та виготовлена зі срібла 999 проби. Маса дорогоцінного металу в чистоті становить 31,1 г кожна.
На аверсі двох інших монет розміщені збірні композиції янголів, що символізують чистоту, силу, Божу допомогу, захист та світло свята Різдва, а також рядки з пісні "Щедрик".
На реверсі центральної монети розміщено стилізовану композицію першого виконання "Щедрика" хором під проводом диригента Олександра Кошиця у 1922 році у Карнеґі-холі, над хором — силует ластівки, яка є головним персонажем пісні.
Монети з набору оздоблені кольоровим друком, локальною позолотою і вставками камінців (кубічний оксид цирконію).
Дизайн створили художники мистецької групи «АртТріум»: Володимир Таран, Олександр Харук і Сергій Харук.
Також повідомлялось, що Національний банк України з 24 листопада вводить в обіг нову пам'ятну монету "Рік Дракона" номіналом 5 грн та тиражем у 80 тисяч штук.
Довідка про "Щедрик"
"Щедрик" — це давня українська обрядова пісня. Нею віншували господаря та заговорювали хату на добро на Новий рік.
У 1922 році Українська республіканська капела під проводом видатного диригента Олександра Кошиця виконала "Щедрик" у найпрестижнішому залі Нью-Йорка — Карнеґі-холі.
Згодом з'явилася англомовна версія "Щедрика", колядка "Carol of the Bells" в обробці американського композитора українського походження Пітера Вільговського. Вона стала однією з найпопулярніших різдвяних пісень у світі.
Україна докладає чималих зусиль, щоб популяризувати наш "Щедрик".
Навесні 2021 року оголосили про підготовку внесення "Щедрика" Миколи Леонтовича до Списку нематеріальної культурної спадщини людства міжнародної організації ЮНЕСКО. Про це повідомила тодішня директорка Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель. На різних рівнях також відбуваються культурно-просвітницькі кампанії.
Наразі різдвяну колядку "Щедрик" в обробці українського композитора Миколи Леонтовича хочуть внести до списку нематеріальної культурної спадщини людства міжнародної організації ЮНЕСКО. "Рубрика" дізнавалася, що для цього вже зроблено, що треба зробити ще і хто має цим займатися.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.